Menu kategorii
 • Tak może wyglądać menu Start bez kafelków

  Tak może wyglądać menu Start bez kafelków

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:00
  11.02.2019
  1654 wyświetlenia

  Ostatnio sporo słyszeliśmy o tym, że Microsoft może planować usunięcie kafelków z menu Start w Windows 10. Z jednej strony spotkało się to ze sporym poparciem tej części użytkowników, którzy kafelków nie darzą nadmierną sympatią. Z drugiej jednak wielu osobom kafelki naprawdę przypadły do gustu. Jak to będzie wyglądać w rzeczywistości? Ciężko powiedzieć, bo poza zajawkami Windows Lite nie mamy żadnych oficjalnych informacji na temat.

  To nie przeszkodziło bardziej dociekliwym i kreatywnym osobom w stworzeniu grafik koncepcyjnych. Przedstawiają one to, jak mógłby wyglądać Windows 10 bez kafelków. Jeden z nich, który pokazał jeden z użytkowników twittera o nicku vGlad, wygląda bardzo interesująco. Po pierwsze uwzględnia on nowe zestawy ikon oraz jasny motyw systemu. W miejscu, w którym do tej pory znajdowały się kafelki, teraz znajdziemy panel ostatnich aplikacji, kart oraz plików. Lewa strona menu Start pozostała natomiast niezmienna i jest tam lista aplikacji oraz skróty do Ustawień.

  Nowe menu Start

  Od strony wizualnej wygląda to naprawdę ciekawie, a całość została zaprojektowana zgodnie z filozofią Fluent Design. Ale... bo zawsze musi być jakieś ale. Niestety brak tutaj czegoś, co godnie zastąpiłoby funkcjonalność kafelków. Nie znajdziemy tu aktywnych kafelków z przydatnymi informacjami, takimi jak pogoda, ostatnie wiadomości w Poczcie czy pokaz zdjęć z naszego albumu. Sekcja ostatnie dokumenty, pliki czy programy nie zapewnia też pewnego rodzaju stałości. Koncepcja ta przewiduje bowiem tylko jedno miejsce, gdzie będziemy mogli przypiąć ulubione elementy - będzie to pasek zadań. Czy podoba Wam się powyższy pomysł na nowe menu Start? Czy jesteście za czy przeciw usunięciu kafelków? Dajcie znać w komentarzach!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/ill-hate-if-the-new-windows-10-19h2-start-menu-looks-like-this/

  Polecamy również w kategorii Windows 10