Tak może wyglądać menu Start bez kafelków

Tak może wyglądać menu Start bez kafelków

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:00
11.02.2019
8 komentarzy
970 wyświetleń

Ostatnio sporo słyszeliśmy o tym, że Microsoft może planować usunięcie kafelków z menu Start w Windows 10. Z jednej strony spotkało się to ze sporym poparciem tej części użytkowników, którzy kafelków nie darzą nadmierną sympatią. Z drugiej jednak wielu osobom kafelki naprawdę przypadły do gustu. Jak to będzie wyglądać w rzeczywistości? Ciężko powiedzieć, bo poza zajawkami Windows Lite nie mamy żadnych oficjalnych informacji na temat.

To nie przeszkodziło bardziej dociekliwym i kreatywnym osobom w stworzeniu grafik koncepcyjnych. Przedstawiają one to, jak mógłby wyglądać Windows 10 bez kafelków. Jeden z nich, który pokazał jeden z użytkowników twittera o nicku vGlad, wygląda bardzo interesująco. Po pierwsze uwzględnia on nowe zestawy ikon oraz jasny motyw systemu. W miejscu, w którym do tej pory znajdowały się kafelki, teraz znajdziemy panel ostatnich aplikacji, kart oraz plików. Lewa strona menu Start pozostała natomiast niezmienna i jest tam lista aplikacji oraz skróty do Ustawień.

Nowe menu Start

Od strony wizualnej wygląda to naprawdę ciekawie, a całość została zaprojektowana zgodnie z filozofią Fluent Design. Ale... bo zawsze musi być jakieś ale. Niestety brak tutaj czegoś, co godnie zastąpiłoby funkcjonalność kafelków. Nie znajdziemy tu aktywnych kafelków z przydatnymi informacjami, takimi jak pogoda, ostatnie wiadomości w Poczcie czy pokaz zdjęć z naszego albumu. Sekcja ostatnie dokumenty, pliki czy programy nie zapewnia też pewnego rodzaju stałości. Koncepcja ta przewiduje bowiem tylko jedno miejsce, gdzie będziemy mogli przypiąć ulubione elementy - będzie to pasek zadań. Czy podoba Wam się powyższy pomysł na nowe menu Start? Czy jesteście za czy przeciw usunięciu kafelków? Dajcie znać w komentarzach!

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/ill-hate-if-the-new-windows-10-19h2-start-menu-looks-like-this/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • Ja4 13:56 11.02.2019

  Wygląda tak sobie - kafelki moga się podobać, mogą nie, ale są charakterystyczne - a do tego oferuje 10% ich funkcjonalności. Ogólnie: oby nie.

 • Bill J 14:19 11.02.2019

  Ciekawy pomysł 👍, aczkolwiek powinien być wybór między nowym wyglądem menu start, a aktualnym kafelkowym. W ciągu całej historii Windows 10 menu start zbyt często się zmieniało 😵 i według mnie Microsoft powinien w najwyższym priorytecie zająć się fluentyzacją reszty systemu, bo jak narazie zadroszczę trochę użytkownikom MacOS tego że mają spójny system i do tego w obu motywach. PS. Czy niezastanwialiście się w redakcji CentrumXP aby zrobić stronę CentrumXP w stylu Fluent Design?

 • Mikolajos 09:20 12.02.2019

  Ja bardzo lubię kafelki – są dla mnie drugim pulpitem. Szkoda, że całość fluentyzacjia przebiega tak strasznie wolno…

 • Jake 11:53 12.02.2019

  Ja jestem zdecydowanie na nie. Kocham kafelki które mówią mi gdzke będzie następny wykład i co muszę jeszcze zrobić zanim wrócę do domu i przypominają o zbliżającym się kolokwium.

 • Wisienka 11:54 12.02.2019

  Dla mnie to będzie koniec wyjątkowości Windowsa i jego przewagi nad innymi systemami. Pomysł na start bez kafli to nieporozumienie.

 • Robert 15:31 12.02.2019

  A teraz pytanie czy to kiedy to wejdzie bo moim zdaniem to menu start wygląda lekko i przejrzyście a cały Windows delikatnie przybliżony do MACA moim zdaniem ten Windows był by ok :-)

 • Antek 16:22 12.02.2019

  Oby nie. Przywiązałem się już do tych kafelków.

 • Monika 16:30 15.02.2019

  W mojej opinii Microsoft zostawia rzeczy, które się mi nie sprawdzają, a likwiduje te przydatne. Kafelki Windowsa 8 to był koszmar, ale w "dziesiątce" spełniają według mnie swoją rolę. Po rozwinięciu menu ciężko mi się odnaleźć w liście programów (wolę listę z "siódemki"), więc najpotrzebniejsze programy wyciągam w postaci kafelków (i przy okazji nie robię bałaganu na pulpicie). W siódemce używałam do tego pasków narzędzi (co miało dwie wady, które pominę w dyskusji). Od listy programów w "10" bardziej nienawidzę, jak mi system pokazuje ostatnie używane pliki/programy itp. MS mnie chyba nienawidzi... Niech chociaż zostawią opcję.

Skomentuj

Autor