Tak mógłby wyglądać "Modern OS" Microsoftu na Lumii X

Tak mógłby wyglądać "Modern OS" Microsoftu na Lumii X

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:45
07.08.2019
2304 wyświetlenia

Windows 10 Mobile ostatecznie utraci wsparcie w grudniu i nic nie wskazuje na to, by Microsoft miał w zanadrzu coś, co mogłoby go zastąpić. Satya Nadella swego czasu mówił nawet, że firma nie porzuca kategorii mobilnej i chce do niej powrócić z czymś nowym. Lata mijają i niestety nie ma nawet wzmianki o tym, by miało się to ziścić. Pogdybać jednak można zawsze, a w tym najlepsi są projektanci interfejsów.

Jacob Estep to entuzjasta, który zaprojektował wygląd "Modern OS", czyli potencjalnego następcy Windows 10 Mobile. Swoją wizję prezentuje na wyrenderowanej "Lumii X", flagowcu inspirowanym Lumią 1020. Lumia X wstrzeliwuje się w bezramkowy trend, który w tym roku podbija rynek mobilny, ale i tak najciekawszy wydaje się projekt systemu. Ów system mobilny miałby własne menu Start, oczywiście w całkiem nowej formie, które wysuwałoby się nie z góry jak menu w Androidzie, a z dołu. Interesująca byłaby związana z nim obsługa gestów.

Lumia X - Modern OS

Przesunięcie w górę i przytrzymanie dałoby wgląd w bieżące aplikacje, stuknięcie ikony aplikacji wyświetliłoby opcje podzielonego ekranu, a przeciągnięcie z prawej krawędzi otwierałoby oś czasu. Kolejną ciekawą sprawą jest nowe Centrum akcji wyświetlające powiadomienia i szybkie akcje, a także wspierające spersonalizowane widżety - tego zdecydowanie brakuje w wersji na Windows 10. Całość utrzymana jest w stylu Fluent Design, a projektant zadbał również o rendery w ciemnym motywie.

Lumia X - Modern OS

Wciąż nie wiadomo, czy Microsoft zdecyduje się jeszcze kiedykolwiek na wydanie kieszonkowego urządzenia. Jeśli tak, raczej nie byłby to smartfon w klasycznym rozumieniu, ale urządzenie z dwoma ekranami (lub składane wielokrotnie). Firma ma w swoim portfolio wiele takich patentów, choć znów - nie pojawiły się żadne wzmianki nawet o prototypach. Tak czy inaczej projekty, takie jak ten powyższy, dałyby gigantowi świetne wskazówki i inspiracje, z których warto, aby skorzystał.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/designer-imagines-what-a-modern-os-from-microsoft-would-look-like-on-a-lumia-x-flagship-phone

Polecamy również w kategorii Lumia