Menu kategorii
 • Szyfrowanie end-to-end połączeń 1:1 już ogólnodostępne w Teams

  Szyfrowanie end-to-end połączeń 1:1 już ogólnodostępne w Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:45
  15.12.2021
  1713 wyświetlenia

  Szyfrowanie end-to-end (lub E2EE) to kompleksowe szyfrowanie danych w miejscu ich pochodzenia i odszyfrowywanie w miejscu docelowym bez możliwości odszyfrowania przez pośrednie węzły czy inne podmioty (wliczając w to Microsoft). Wcześniej w tym roku Microsoft zapowiedział E2EE dla połączeń jeden-na-jeden w Teams i rozpoczął jego publiczne testy w październiku. Od dziś funkcja jest ogólnodostępna.

  Po otrzymaniu aktualizacji administratorzy IT będą mieli opcję kontrolowania tej funkcji dla swojej organizacji. Microsoft dodaje, że wielu klientów korporacyjnych z USA i Europy, z branż takich jak lotnictwo, produkcja, telekomunikacja i profesjonalne usługi, jest już w trakcie procesu wdrażania E2EE dla połączeń Teams. Gdy obie strony w rozmowie jeden-na-jeden włączają E2EE, komunikacja między nimi jest w pełni szyfrowana i żadna inna strona, w tym Microsoft, nie ma dostępu do odszyfrowanej rozmowy. A jak to zrobić?

  Szyfrowanie end-to-end w Microsoft Teams

  Szyfrowanie end-to-end domyślnie nie będzie dostępne dla wszystkich w organizacji. Dopiero gdy administrator skonfiguruje włączającą je zasadę dla wskazanych użytkowników, osoby te będą mogły włączyć E2EE w swoich ustawieniach Teams. IT ma też możliwość wyłączenia E2EE dla połączeń 1:1 w razie potrzeby. Na chwilę obecną część funkcji nadal nie jest dostępna podczas szyfrowanych połączeń jeden-na-jeden, wliczając w to: nagrywanie, napisy i transkrypcję na żywo, przenoszenie połączeń, Call Park, scalanie połączeń, Call Companion i przenoszenie na inne urządzenie oraz dodawanie uczestnika w celu utworzenia połączenia grupowego. Aby z nich korzystać, można wyłączyć E2EE.

  Połączenia z szyfrowaniem E2EE są ogólnodostępne w najnowszej wersji klienta desktopowego Microsoft Teams na Windows i Mac.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/end-to-end-encryption-for-one-to-one-microsoft-teams-calls-now/ba-p/3037697

  Polecamy również w kategorii Teams