Menu kategorii
 • System w przeglądarce? Tak ma wyglądać Microsoft Cloud PC

  System w przeglądarce? Tak ma wyglądać Microsoft Cloud PC

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  08:00
  06.07.2021
  3577 wyświetleń

  Na wydarzeniu Microsoftu, które odbyło się 24 czerwca, gigant pominął niektóre części programu, które spodziewaliśmy się zobaczyć, wliczając w to usługę Cloud PC. Miałaby to być alternatywa dla klasycznego (instalowanego w całości na dysku) Windowsa, która działałaby w chmurze, w modelu Desktop as a Service. Dzięki temu system działałby nawet na bardzo słabym i tanim sprzęcie, a także byłby łatwy w masowym wdrażaniu.

  Microsoft Cloud PC (projekt rozwijany pod kryptonimem Deschutes) miałby zapewnić bazujący na chmurze Azure system Windows — najprawdopodobniej już Windows 11, a nie Windows 10 — dla firm, które pragną większego bezpieczeństwa, roamingu pulpitów lub które nie mogą albo nie chcą upgrade'ować swoich urządzeń. ALumia udostępniła grafikę promocyjną Cloud PC jeszcze w dniu Windows Eventu, niemniej jednak usługa w ogóle się na nim nie pojawiła.

  Microsoft Cloud PC

  To oczywiście tylko grafika promocyjna, a te jedynie dają zarys idei i głównych koncepcji interfejsu (dobrze to znamy z wcześniejszych prezentacji Fluent Design). A co da się wyczytać z tego obrazu? Przede wszystkim to, że Cloud PC będzie oferowany poprzez przeglądarkę, a użytkownicy będą mogli wybierać spośród wielu instancji systemu, prawdopodobnie z zapisanymi stanami i konfiguracjami.

  O ile Microsoft swój czerwcowy event w całości poświęcił Windowsowi 11, o tyle niektórzy spodziewają się, że zaprezentuje Cloud PC na konferencji Microsoft Inspire, które odbędzie się już 14-15 lipca. Ma to nawet sens, jako że wydarzenie jest kierowane do biznesu, a nie do wszystkich, wliczając w to konsumentów.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://thewincentral.com/microsofts-cloud-pc-shows-up-in-a-leaked-image-before-the-inspire-event/

  Polecamy również w kategorii Windows 365