Windows 365 na Androidzie można będzie połączyć z monitorem

Windows 365 na Androidzie można będzie połączyć z monitorem

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/11/2023, 8:00 PM

Liczba odsłon: 676

Microsoft ogłosił rozszerzone doświadczenie Cloud PC: Enhanced Windows 365 App Experience. Powstałe we współpracy z Lenovo i zintegrowane z ThinkPhone Motoroli, ma zapewniać bezpieczne połączenie z pełnym doświadczeniem Windows dla posiadaczy urządzeń mobilnych.

Cała magia tego nowego doświadczenia dzieje się po podłączeniu smartfona do większego, zewnętrznego ekranu za pomocą kabla USB-C albo HDMI, oraz do klawiatury i myszy. Ta prosta konfiguracja przekształci telefon w przenośne centrum produktywne, pozwalając pracować efektywnie, gdziekolwiek jesteś. Dodatkowo użytkownicy będą mogli wspomagać się wbudowanym, wirtualnym trackpadem na telefonie.

Enhanced Windows 365 App Experience

Po zalogowaniu na koncie firmowym (Microsoft Entra, dawniej Azure AD) i połączeniu telefonu z zewnętrznym wyświetlaczem natychmiast pojawi się lista dostępnych Cloud PCs do wyboru w Windows 365. Opcjonalnie można nawet zaznaczyć opcje "Uruchamiaj automatycznie" i "Zapisz dane logowania", aby przejście do PC w chmurze odbywało się jeszcze automatycznie. Po sparowaniu klawiatury i myszy można uzyskać już prawdziwie desktopowe doświadczenie, pozbawione małego ekranu dotykowego.

Enhanced Windows 365 App Experience wspiera wielozadaniowość i pozwala korzystać jednocześnie z aplikacji na telefonie i z Cloud PC na podłączonym ekranie. Rozmawianie przez telefon, wysyłanie wiadomości czy sprawdzanie Facebooka nie zakłócają sesji Cloud PC. Z kolei biorąc udział w spotkaniach i połączeniach Microsoft Teams, możesz korzystać z wbudowanych w telefon kamery, głośnika i mikrofonu albo z podłączonych głośników.

Rozszerzone doświadczenie Windows 365 nie jest jeszcze ogólnodostępne. Kiedy Microsoft poda więcej informacji, znajdziecie je na CentrumXP!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2023/09/11/enhanced-windows-365-app-experience-re-imagining-mobile-productivity/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia