Menu kategorii
 • Microsoft szykuje się do premiery usługi Cloud PC

  Microsoft szykuje się do premiery usługi Cloud PC

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:23
  21.04.2021
  2414 wyświetlenia

  Wiele wskazuje na to, że gigant z Redmond szuka alternatywy dla Windows 10, która mogłaby działać na naprawdę słabych komputerach i być łatwiej wdrażana na dowolną skalę. W zeszłym roku pojawiły się pierwsze doniesienia o jego pracach nad systemem dostępnym w chmurze, którego nazwę zresztą szybko ujawniono: Microsoft Cloud PC (albo CloudPC — czasem nazwa pojawia się też w takim wariancie). Ma być to usługa typu Desktop as a Service, zbudowana na bazie Windows Virtual Desktop. Według świeżych doniesień Cloud PC jest już na dobrej drodze do premiery.

  O zbliżającej się premierze nowego wariantu systemu informuje Mary Jo Foley z ZDNet, powołując się na swoje kontakty. Ta oferta zwirtualizowanego "pulpitu jako usługi" może być uruchomiona w czerwcu lub na początku lipca tego roku. Możliwe, że tę premierę Microsoft ogłosi na swojej dorocznej konferencji partnerskiej Inspire, która odbędzie się w połowie lipca. Ma to sens, jako że gigant może poszukiwać partnerów, którzy pomogą w sprzedaży Cloud PC.

  Cloud PC

  Cloud PC, rozwijany pod kryptonimem "Project Deschutes", to usługa napędzana przez Azure, która pozwoli jej nabywcom używać ich własnych urządzeń jako klienty, które mogą łączyć się zdalnie z pulpitem Windows i aplikacjami, takimi jak Microsoft Office. Producent chce sprzedawać Cloud PC jako zarządzane doświadczenie Microsoft 365 z licencją/cennikiem na użytkownika. Pod tym względem usługa różni się od Windows Virtual Desktop, którego cennik wiąże się z wykorzystaniem zasobów Azure.

  Usługa ma być sprzedawana w kilku różnych opcjach subskrypcji (Medium, Heavy, Advanced), różniących się CPU, RAM i przestrzenią dyskową. Może ona również pomóc klientom na Windows 10X w uruchamianiu aplikacji Win32. Poza tym, wliczając informacje z przecieków, do których linkowaliśmy we wstępie, niewiele więcej wiadomo o ofercie. Jej strona https://cloudpc.microsoft.com/ nadal zawiera tylko informację o niedostępności i komunikat "Twoja organizacja nie wspiera tej usługi".


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsoft-marches-toward-launching-its-cloud-pc-service-possibly-this-summer/

  Polecamy również w kategorii Windows 365