Menu kategorii
 • System dla składanych urządzeń z dwoma ekranami to Windows 10X

  System dla składanych urządzeń z dwoma ekranami to Windows 10X

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:07
  01.10.2019
  902 wyświetlenia

  Wiemy już, że Windows Core OS to system współistniejący z Windows 10 i przeznaczony na nowe klasy urządzeń. Jednym z takich urządzeń ma być składany Surface, który Microsoft może (ale nie musi) pokazać na konferencji sprzętowej 2 października. WCOS dzieli się na kilka zróżnicowanych "projektów", które na potrzeby rynku konsumenckiego zyskają nowe nazwy. Najnowszy przeciek sugeruje, że jednym z tych systemów będzie Windows 10X.

  Wielu z nas spodziewa się, że właśnie jutro Microsoft pokaże światu swoje rozkładane urządzenie. W końcu trudno o lepszy moment! Urządzenie to ma działać nie pod kontrolą standardowego Windows 10, a właśnie Windows 10X. Tak przynajmniej wynika z raportu @evleaks, który twierdzi, że 10X OS jest systemem zaprojektowanym dla urządzeń składanych/z podwójnym ekranem. Choć to nowa wersja Dziesiątki, będzie ona nadal obsługiwała klasyczne aplikacje desktopowe dzięki kontenerom.

  Niektórzy uważają, że Windows 10X jest realizacją koncepcji Modern OS Microsoftu, która zakłada m.in.:

  • Bezproblemowe aktualizacje: w nowoczesnym OS aktualizacje są niewidoczne i przeprowadzane w tle. Doświadczenie aktualizacji jest deterministyczne, niezawodne, błyskawiczne i pozbawione zakłóceń.
  • Bezpieczeństwo jako cechę domyślną: poprzez izolację obliczeń od aplikacji użytkownik jest chroniony przed złośliwymi atakami w całym cyklu życia urządzenia.
  • Always Connected: korzystając z nowoczesnego Wi-Fi, LTE 5G będzie po prostu działać, a użytkownicy nie będą musieli martwić się o brak zasięgu. "Wszystkie urządzenia użytkowników są świadome i połączone ze sobą".
  • Długotrwałe działanie: od momentu, w którym użytkownik odbiera swoje urządzenie i wszystko jest gotowe do pracy, nie musi się martwić o to, kiedy następnym razem będzie musiał je podładować.
  • Połączenie z chmurą: doświadczenia, które wykorzystują moc obliczeniową chmury, aby poprawić doświadczenia użytkowników na ich urządzeniach. Są one napędzane przez sztuczną inteligencję, więc "nowoczesny OS jest świadomy tego, co użytkownik będzie robić jutro, i pomaga mu to zrobić, oraz rozszerza aplikacje, czyniąc je bardziej inteligentnymi".
  • Wielozmysłowość: ludzie mogą używać pióra, głosu, dotyku, a nawet wzroku. Każda metoda wprowadzania działa tak samo dobrze, jak klawiatura i mysz.
  • Elastyczna forma: nowoczesny OS posiada odpowiednią obsługę sensorów i świadomość położenia (np. złożony/rozłożony ekran), co umożliwia dostarczenie innowacyjnych typów urządzeń i aplikacji, które zapewni ekosystem partnerów Microsoftu.

  Wiele wskazuje na to, że obok Windows 10X i składanego Surface'a Microsoft zaprezentuje jutro Surface Pro 7, Surface Laptop 3 i kilka innych urządzeń, w tym również napędzanych układem ARM.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-upcoming-os-for-dual-and-folding-screen-devices-is-named-windows-10x/

  Polecamy również w kategorii Windows 10