Menu kategorii
 • Synchronizowanie plików z serwera FTP z usługą OneDrive dla Firm

  Synchronizowanie plików z serwera FTP z usługą OneDrive dla Firm

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  00:00
  30.10.2017
  2370 wyświetleń

  Jeżeli jako podstawowe narzędzie do przechowywania plików wykorzystujemy serwer FTP, możemy dodatkowo się zabezpieczyć i tworzyć kopię zapasową tych plików w chmurze OneDrive. Żeby nie przenosić nowych plików samemu, możemy skorzystać z przepływu usługi Microsoft Flow i zautomatyzować ten proces. W tym poradniku omówimy, jak to zrobić. W tym celu wykorzystamy szablon przepływu o nazwie Z serwera FTP do usługi OneDrive dla Firm.

  Strona szablonu

  Strona szablonu

  Jak utworzyć taki przepływ?

  1. Po otwarciu strony szablonu sprawdzamy poprawność połączenia z serwerem FTP oraz logowania do OneDrive dla Firm. Jeżeli nie mamy połączenia z serwerem FTP, musimy kliknąć polecenie Przełącz konto, następnie Dodaj nowe połączenie i wprowadzić odpowiednie dane, tak jak na poniższym zrzucie ekranu.
  2. Konfiguracja połączenia z serwerem FTP

  3. Klikamy przycisk Kontynuuj.
  4. Pierwszy krok przepływu to konfiguracja wyzwalacza, który uruchamia przepływ po dodaniu lub zmodyfikowaniu pliku na serwerze FTP. Tutaj należy wprowadzić jedynie lokalizację katalogu źródłowego na serwerze.
  5. Konfiguracja wyzwalacza serwera FTP

  6. Drugi krok to konfiguracja akcji tworzącej nowy plik w chmurze OneDrive dla Firm. Tu musimy uzupełnić ścieżkę katalogu docelowego, do którego ma zostać przeniesiony plik z serwera FTP.
  7. Konfiguracja akcji tworzenia pliku w OneDrive

  8. Konfigurację przepływu kończymy, klikając polecenie Utwórz przepływ.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Flow