Surface Laptop 2 jest o 85% szybszy od pierwowzoru. Jest on także wydajniejszy od konkurencyjnych MacBooków

Surface Laptop 2 jest o 85% szybszy od pierwowzoru. Jest on także wydajniejszy od konkurencyjnych MacBooków

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:47
02.10.2018
1 komentarz
940 wyświetleń

Dzisiejsza konferencja Microsoftu jest może kameralna, ale nie umniejsza to bynajmniej wadze zapowiedzi, które tu padają. Po ogłoszeniu dostępności October 2018 Update prowadzenie przejął Panos Panay. Szef działu Surface sypie zapowiedziami jak z rękawa. Przed chwilą pokazał on już Surface Pro 6, a teraz czas na kolejną nowość, której się spodziewaliśmy. Tak, to Surface Laptop 2!

Panos Panay z sobie tylko właściwą egzaltacją zachwyca się nowym Surface Laptopem, mówiąc m.in. o tym, jak perfekcyjnie jest on skrojony. Pozostaje mu wierzyć na słowo. Jeśli nie możesz osiągnąć świetnego doświadczenia pisania, nie będziesz mógł utrzymać rytmu - mówi projektant. A w rytmie utrzymywać posiadaczy Laptopa 2 będą funkcje Instant On oraz Windows Hello.

Co jeszcze podano o nowym urządzeniu? Na jego ekranie zobaczymy ponad 3,4 miliona pikseli, a jego współczynnik kontrastu wynosi 1500:1, co ponoć jest najlepszym wynikiem w tej klasie sprzętowej. Co więcej, Surface Laptop 2 jest o 85% szybszy od swojego pierwowzoru. Jest on także wydajniejszy od konkurencyjnych MacBooków. Surface Laptop 2 oferować ma 14,5 godziny odtwarzania wideo na baterii. MacBook Pro 13" oferuje dla porównania 10 godzin - tyle samo, co Macbook, zaś MacBook Air - 12 godzin.

O tym, jakie doświadczenia towarzyszą użytkowaniu drugiego Laptopa od Microsoft, przekonać się będziemy mogli całkiem niedługo. Urządzenie zadebiutuje już 16 października, a jego cena będzie zaczynać się od 999 dolarów (ok. 3 715).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.engadget.com/2018/10/02/microsoft-surface-live-blog/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor