Surface Duo otrzyma aktualizację do Androida 11 przed końcem roku

Surface Duo otrzyma aktualizację do Androida 11 przed końcem roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:33
24.09.2021
1687 wyświetleń

Microsoft przygotowuje się do wydania aktualizacji Android 11 dla pierwszej generacji swojego smartfona z dwoma ekranami. Jak podaje The Verge, firma potwierdziła, że ​​oryginalny Surface Duo ma otrzymać długo oczekiwaną aktualizację przed końcem tego roku.

Gigant z Redmond zapowiedział Surface Duo 2 na dorocznej imprezie sprzętowej, która odbyła się w tym tygodniu. Zmiany w stosunku do pierwszego Surface Duo nie zostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z kolejną generacją. Smartfona wyposażono w lepsze aparaty, 5G, NFC i Snapdragona 888, ale też w system operacyjny Android 11 — gotowy od razu po wyjęciu z pudełka. Pierwsza wersja Surface Duo, która pojawiła się w sprzedaży w zeszłym roku, nadal jednak działa z Androidem 10. Trochę niepokojące jest to, że aktualizacja do Androida 11 była podobno planowana na lato tego roku, ale nadal nigdzie jej nie widać.

To wkrótce się zmieni, ponieważ Microsoft powiedział The Verge, że długo oczekiwany update systemu jest planowany na ten rok. Nadal zobowiązujemy się dostarczać aktualizacje Surface Duo i pracujemy nad udostępnieniem Androida 11 istniejącym klientom przed końcem tego roku — powiedział rzecznik Microsoftu w oświadczeniu dla portalu. Producent nie podał jednak konkretnych ram czasowych dla tego wydania. Dobrze jest przynajmniej widzieć, że oryginalny model sprzed roku doczeka się jednak aktualizacji systemu.

Podczas gdy Surface Duo 2 już na starcie wykorzystuje nowe możliwości Androida 11, to dopiero za jakiś czas okaże się, jakie funkcje przyniesie aktualizacja dla pierwszej wersji urządzenia. Prawdopodobnie będzie to ta sama wersja Androida, która pojawi się na Surface Duo 2. W tej chwili można ją już testować w emulatorze Surface Duo 2 wydanym na Windows, macOS i Linuksa. Surface Duo 2 trafi do sprzedaży 21 października. Wciąż nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie dostępny w Polsce.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2021/9/23/22690003/microsoft-surface-duo-android-11-update-release-date

Polecamy również w kategorii Surface Duo