Surface Duo 2 wyprzedany na niektórych rynkach. Będzie wznowienie produkcji?

Surface Duo 2 wyprzedany na niektórych rynkach. Będzie wznowienie produkcji?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:30
09.01.2023
412 wyświetlenia

Od kilku tygodni Surface Duo 2 jest niedostępny w niektórych państwach. Microsoft potwierdził ten stan i wyjaśnił, iż jest świadomy, że podaż jest obecnie niewystarczająca w stosunku do popytu na kilku rynkach. Producent nie powiedział jednak, czy produkcja urządzeń już się zakończyła, czy też braki magazynowe zostaną uzupełnione.

Sytuacja została niedawno opisana na Reddicie po tym, jak jeden z użytkowników udostępnił ofertę zwrotu pieniędzy po odesłaniu Surface Duo 2 do Microsoft w celu wymiany. Inny użytkownik powiedział, że nie otrzymał takiej propozycji, ale został powiadomiony e-mailem, że nastąpi opóźnienie. W wiadomości Microsoft pisał: Nadal przewidujemy dłuższy niż zwykle czas realizacji zamówienia serwisowego, w wyniku czego mogą wystąpić opóźnienia. Otrzymasz powiadomienie, które poinformuje Cię o wszelkich aktualizacjach. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za cierpliwość.

Surface Duo 2 jest obecnie niedostępny w Microsoft Store w określonych regionach, ale należy pamiętać, że upolowanie egzemplarza zawsze stanowiło wyzwanie dla wielu klientów. Microsoft wcześniej tłumaczył ten problem brakiem komponentów, ale teraz wydaje się, że jest to coś więcej. Windows Central uważa, że ​​firma z Redmond już zdecydowała się zakończyć produkcję Surface Duo 2. Microsoft tego oficjalnie nie potwierdził, za to dodał, że Duo wciąż jest znaczącą częścią rodziny Surface:

Jesteśmy świadomi, że podaż jest obecnie niewystarczająca w stosunku do popytu na kilku rynkach. Chociaż obecnie nie mamy informacji o inwentarzu do udostępnienia, Surface Duo pozostaje ważną częścią portfolio Surface.
— Rzecznik prasowy Microsoft

Powyższa wypowiedź nie mówi o konkretnej generacji Surface Duo, zatem jest możliwe, że Microsoft może być bardziej zainteresowany produkcją Surface Duo 3 niż uzupełnianiem braków poprzednich generacji. Tak czy inaczej firma wydaje się nie tracić zapału do podbijania rynku urządzeń mobilnych z Androidem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/hardware/laptops/surface-duo-2-runs-out-of-stock-but-microsoft-says-its-still-committed-to-the-line

Polecamy również w kategorii Surface Duo