Surface Dock 2 i Microsoft USB-C Travel Hub oficjalnie zapowiedziane!

Surface Dock 2 i Microsoft USB-C Travel Hub oficjalnie zapowiedziane!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:29
06.05.2020
2380 wyświetleń

Dziś na oficjalnym blogu Windows padły zapowiedzi całej gamy nowych urządzeń, wliczając w to Surface Go 2, Surface Book 3, Surface Headphones 2, Surface Earbuds, Surface Dock 2 i USB-C Travel Hub, a także nowe zestawy klawiatura + mysz. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym ostatnim zapowiedziom.

Surface Dock 2

Możliwość podłączenia monitorów, akcesoriów i dodatkowej pamięci pozwala znacząco rozbudować naszą przestrzeń roboczą, której sercem jest na przykład Surface Book 3. Druga generacja stacji dokującej Microsoftu umożliwia to przy pomocy pojedynczego magnetycznego kliknięcia i zapewnia szybsze ładowanie, wyższe transfery danych i narzędzia do zarządzania klasy korporacyjnej, o które prosili klienci.

Surface Dock 2

Surface Dock 2 nadal łączy się z komputerem poprzez port Surface Connect. Posiada teraz cztery złącza USB 3.1 Gen 2 Type-C obsługujące transfer danych w prędkości 10 Gbps. Dwa z nich pozwalają przesyłać obraz i mogą być też użyte do szybkiego ładowania 15 W. Dodatkowo stacja posiada kolejne dwa porty USB 3.1 Gen 2 Type-A, gigabitowy port Ethernet i złącze audio jack 3,5 mm.

Surface Dock 2

Surface Dock 2 będzie kosztował 1299,99 zł i trafi na wybrane rynki w tym miesiącu.

Microsoft USB-C Travel Hub

Kolejna dzisiejsza zapowiedź to „podróżny hub USB”, czyli Microsoft USB-C Travel Hub. Jest to nowe, wyposażone w wiele złączy urządzenie, które oferuje wiele sposobów na łączenie się z sieciami, ekranami i akcesoriami USB-C, gdy jesteśmy w podróży. Jest ono mniejsze od Surface Dock 2, jednak oferuje większą różnorodność portów: jeden port USB 3.1 Gen 2 Type-C, jeden USB 3.1 Gen 2 Type-A, gigabitowy Ethernet, HDMI 2.0 oraz VGA.

Microsoft USB-C Travel Hub

Microsoft USB-C Travel Hub będzie kosztował 599,95 zł i trafi na wybrane rynki w tym miesiącu.

Nowe zestawy akcesoriów Microsoft

Ostatnie z dzisiejszych zapowiedzi to zestawy akcesoriów Microsoft, zaprojektowane w celu umożliwienia nam produktywności i zapewnienia wygody niezależnie od tego, gdzie mieści się nasze biuro. Pierwszy zestaw to Microsoft Ergonomic Desktop, który redukuje uczucie zmęczenia i zapewnia poziom wygody, który cenią fani klawiatur ergonomicznych. Podobnie jak inne klawiatury z tej serii jest ona podzielona na pół i zakrzywiona. Została także wyposażona w amortyzujące podkładki pod nadgarstki. W zestawie znajduje się również ultraprecyzyjna mysz, także zapewniająca wygodne oparcie.

Microsoft Ergonomic Desktop

Drugi z zestawów to Microsoft Bluetooth Desktop, który oferuje pełnowymiarową klawiaturę w wersji slim oraz kompaktową, stylową mysz, która wygodnie leży w dłoni. Akcesoria posiadają nowoczesny design i jak sama nazwa wskazuje — bezprzewodowo łączą się z komputerem. Obie klawiatury wyposażono w dedykowane klawisze Office i Emoji.

Microsoft Bluetooth Desktop

Microsoft Ergonomic Desktop wyceniono na 89,99 dolarów (ok. 378 zł), a Microsoft Bluetooth Desktop — na 59,99 dolarów (ok. 252 zł). Prawdopodobnie oba zestawy trafią do przedsprzedaży 12 maja.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2020/05/06/introducing-surface-go-2-surface-book-3-surface-headphones-2-and-surface-earbuds/

Polecamy również w kategorii Surface