Menu kategorii
 • Sticky Notes 3.1 z ciemnym motywem i... problemami

  Sticky Notes 3.1 z ciemnym motywem i... problemami

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:45
  24.10.2018
  1020 wyświetleń

  Sticky Notes otrzymały niedawno aktualizację do wersji 3.0, która wprowadza masę nowych rozwiązań, ale nie oznacza końca prac nad wirtualnymi karteczkami. Dziś rozpoczęto udostępnianie wersji 3.1 użytkownikom Windows 10 z pierścienia Skip Ahead.

  Najważniejszą nowością w tej aktualizacji jest ciemna kompozycja, korespondująca wizualnie z tym, co znamy z aplikacji Poczta i Kalendarz. Kiedy wybierzemy ten motyw, tło naszych karteczek stanie się ciemne, przybierając odcienie szarości i czerni. Z jednej strony robi to dobre wrażenie, zwłaszcza kiedy używamy ciemnego motywu w całym Windows 10. Z drugiej strony... Cóż, jako że to program Windows Insider, nie mogło obyć się bez zgrzytów.

  Oprócz "pełnej" czerni aktualizacja do wersji 3.1 usprawnia proces synchronizacji z iOS i Androidem. Jak wiemy, Sticky Notes współpracują z urządzeniami mobilnymi za pośrednictwem aplikacji OneNote. To tyle z dobrych wieści. A jakie są problemy? Wszystko wygląda na pozór dobrze z wyjątkiem koloru niebieskiego, którego aplikacja używa, gdy w ustawieniach włączymy "wglądy" (Insights w wersji angielskiej). Kolorem niebieskim aplikacja oznacza linki i daty, które stają się interaktywne i podlegają dalszym akcjom. Rzecz w tym, że kolor ten kontrastuje z ciemnym tłem w wyjątkowo nieprzemyślany sposób i oznaczone nim słowa lub liczby stają się niemal całkowicie nieczytelne.

  Jest to niedociągnięcie, które zapewne zostanie wkrótce poprawione. W porządku, to kompilacja Insider, możemy to wybaczyć. Nasuwa się jednak pytanie, czy takich niedociągnięć nie można było uniknąć przed wydaniem aktualizacji? W końcu zmiana koloru tekstu to nie jakieś wielkie wyzwanie. Właśnie tego typu niedociągnięcia rażą w kompilacjach Insider, a nawet w publicznych wydaniach Windows 10, a na programistów Windows spadają gromy krytyki.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-introduces-new-dark-mode-in-sticky-notes-3-1-fails

  Polecamy również w kategorii Windows 10