Statystyki Steam potwierdzają, że Windows 10 króluje wśród graczy

Statystyki Steam potwierdzają, że Windows 10 króluje wśród graczy

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:24
03.04.2019
1145 wyświetleń

O tym, że Windows 10 króluje wśród graczy, wspominaliśmy w naszym wideo na temat zalet i wad Dziesiątki. Chcąc zbudować komputer do gier, wybierasz Windowsa, a najlepiej Windowsa 10 - taka jest prawda i koniec, kropka. Jeśli ktoś nie wierzy, to może przekonają go najnowsze statystyki platformy Steam, która jest przecież jednym z głównych źródeł gier.

Steam Systems

Wskazują one wprost, że ogólnie aż 95% urządzeń korzystających z platformy to komputery z Windowsem, z czego 66,92% to Windows 10, a 23,79% to Windows 7 w wersji 64-bitowej. Reszta systemów to zasadniczo margines. Z jednej strony to nie dziwi, bo przecież ani MacOS, ani Linux nie są systemami, które kiedykolwiek aspirowały do miana systemów dla gracza. Tutaj zawsze królował Windows i to się najwyraźniej nie zmieniło. Z drugiej strony jednak jest to dziwne, bo zarówno dla systemu Apple, jak i Linuksów dostępna jest platforma Steam. Fakt, że ze znacznie ograniczoną biblioteką gier, ale mimo wszystko grać na tych systemach się da.

Problem wynika po części z niechęci twórców gier, którzy wolą tworzyć je pod sprawdzoną i prostą pod względem technicznym platformę, jaką jest system Windows. Najlepszym rozwiązaniem zostaje emulacja, kosztem oczywiście płynności i wydajności. Jednak czasy się zmieniają i nadchodzi rewolucja pod postacią streamingu gier. Zaprezentowano już Google Stadia, a Projekt xCloud od Microsoftu również mogliśmy już zobaczyć w akcji. Podzespoły i system operacyjny powoli przestają mieć znaczenie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/67-of-steam-users-are-now-on-windows-10

Polecamy również w kategorii Gaming