To już koniec targów E3

To już koniec targów E3

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/12/2023, 6:00 PM

Liczba odsłon: 317

E3 przez ponad 20 lat był najbardziej ikonicznym wydarzeniem w świecie gamingu. Jeśli miała paść jakaś ważna zapowiedź albo miał być pokazany zwiastun czy gameplay, to zwykle miało to miejsce w maju lub czerwcu na Electronic Entertainment Expo. Tak było do czasu wybuchu pandemii. Teraz, po kilku problematycznych latach, organizator zapowiedział, że to już koniec E3 i impreza nie będzie organizowana w przyszłości.

Po ponad dwóch dekadach służenia jako centralna wystawa dla branży gier wideo ESA zdecydowała się zakończyć E3. ESA w dalszym ciągu koncentruje się na wspieraniu firm członkowskich ESA i pracowników branży, którzy każdego dnia wywierają pozytywny wpływ kulturowy i gospodarczy.
— Entertainment Software Association

W wywiadzie dla Washington Post szef Entertainment Software Association, Stanley Pierre-Louis, wyjaśnił także, że w E3 chodziło o możliwość przekazania światu informacji o nowych produktach. W dzisiejszym świecie wydawcy gier nie potrzebują już do tego imprezy organizowanej raz do roku, bowiem mogą oni docierać do graczy, ale też do świadomości zwykłych konsumentów, wieloma innymi kanałami. Firmy mają teraz dostęp do konsumentów i relacji biznesowych poprzez wiele różnych środków, wliczając w to ich własne pokazy — wyjaśnia Pierre-Louis.

E3 było organizowane cyklicznie od 1995 do 2019 roku. Kiedy w 2020 roku wybuchła pandemia COVID-19, impreza została anulowana. W 2021 roku odbyła się w formie online, a w latach 2022-2023 znów była odwoływana. Organizatorzy tłumaczyli to przede wszystkim wycofaniem się czołowych wydawców, którzy postanowili zorganizować własne konferencje w okolicach czerwca.

Źródło: https://www.washingtonpost.com/entertainment/video-games/2023/12/12/e3-permanently-canceled/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia