Lenovo Legion Go - rywal Steam Deck z Windows 11

Lenovo Legion Go - rywal Steam Deck z Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/17/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 631

W Internecie pojawiły się zdjęcia, które mają przedstawiać nadchodzącą przenośną konsolę do gier Lenovo Legion Go. O pracach nad urządzeniem usłyszeliśmy po raz pierwszy w zeszłym miesiącu. Jednak dopiero teraz możemy zobaczyć, jak rywal Steam Deck z Windows 11 może wyglądać.

Według grafik Legion Go ma 8-calowy ekran z dwoma odłączanymi kontrolerami przypominającymi połączenie Joy-Cons w Nintendo Switch i wbudowanych uchwytów Steam Deck. Prawy kontroler ma z tyłu touchpad i kółko, a lewy — drążek analogowy i przyciski. Po usunięciu kontrolerów Legion Go wygląda podobnie do Nintendo Switch z szeroką podstawką. Sugeruje to, że mamy do czynienia z ekranem dotykowym. Warto zaznaczyć, że Steam Deck i ASUS ROG Ally to urządzenia monolityczne, bez wymiennych elementów.

Legion Go - konsola przenośna Lenovo

Ze zdjęć wynika, że Legion Go ma dwa porty USB-C na górze i na dole, przycisk zasilania, przyciski głośności, gniazdo słuchawkowe i gniazdo kart microSD do rozbudowy pamięci. To fajny dodatek w porównaniu do Steam Deck, którego pamięć jest nadal ograniczona do 64 GB, 256 GB lub 512 GB. Urządzenie jest dość grube w porównaniu do handheldów pokroju ROG Ally, co może świadczyć o dużej pojemności baterii lub wydajnym układzie chłodzenia. Dla porównania, ROG Ally ma 4-ogniwową baterię litowo-jonową o pojemności 40 Wh, która zapewnia do 3 godzin pracy, podczas gdy Steam Deck ma baterię 5313 mAh, która może zapewnić do 2 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Legion Go - konsola przenośna Lenovo

W przeciwieństwie do Steam Deck z Linuksem (SteamOS), Legion Go jest podobno zaprojektowany do pracy pod kontrolą Windows 11, podobnie jak ROG Ally. Pozwoliłoby to na granie w dowolne gry na PC, które mogą obsługiwać jego wewnętrzne specyfikacje. Wcześniej krążyły pogłoski, że konsola będzie używać procesorów AMD Phoenix z serii 7040.

Źródło: https://windowsreport.com/lenovo-legion-go-first-look/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia