Stacje wypożyczalni rowerów znajdziemy teraz w Google Maps

Stacje wypożyczalni rowerów znajdziemy teraz w Google Maps

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:16
17.07.2019
440 wyświetleń

Stacje wypożyczania rowerów wyrosły na ulicach polskich miast jak grzyby po deszczu. Jest to świetny trend, który na pewno wpłynie pozytywnie na zakorkowane ulice metropolii. Firm świadczących takie usługi i ich stacji jest jednak tak dużo, że czasem trudno się zorientować, gdzie, jak i co. Oczywiście każda wymaga osobnej aplikacji, by móc zlokalizować na smartfonie najbliższą stację. No ale tak w zasadzie po co kilka aplikacji, skoro prawie każdy z nas ma w telefonie aplikację Mapy Google.

Google Maps Rowery

Google zaczęło udostępniać nową funkcję Map, która pozwoli szybko zlokalizować najbliższą stację wypożyczania rowerów. Jeśli będziemy chcieli zwrócić rower, to znajdziemy też informację o tym, czy na wybranej stacji jest jeszcze wolne miejsce. Oczywiście nadal będziemy musieli posiadać odpowiednią aplikację, za której pośrednictwem wypożyczymy i zwrócimy rower, ale tak czy inaczej jest to naprawdę przydatna i przyszłościowa funkcja.

Reklama

Nowość została udostępniona w 24 miastach: w Barcelonie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Chicago, Dublinie, Hamburgu, Helsinkach, Kaohsiung, Londynie, Los Angeles, Lyonie, Madrycie, Meksyku, Montrealu, Nowym Tai Pei, Nowym Jorku, Rio de Janeiro, San Francisco, São Paulo, Toronto, Zurychu oraz co najważniejsze, również w Warszawie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/google-maps-brings-real-time-bikeshare-information-to-more-cities/

Polecamy również w kategorii Google