Snapdragon 850 będzie produkowany tylko dla Windows 10 na ARM

Snapdragon 850 będzie produkowany tylko dla Windows 10 na ARM

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:53
30.05.2018
0 komentarzy
1187 wyświetleń

Windows 10 na ARM stanowi dla Qualcomm okazję do wykazania się nie tylko jako producent procesorów mobilnych, ale także jako poważny konkurent Intela. Snapdragon 835 dla Always Connected PCs różni się wprawdzie minimalnie od wersji dla telefonów, ale Qualcomm pracuje teraz nad układem, który będzie dedykowany wyłącznie komputerom z Windows. Mowa oczywiście o Snapdragonie 850.

Snapdragon 850

Wcześniej mówiło się, że druga generacja Always Connected PCs będzie działać pod kontrolą Snapdragona 845, następcy obecnego modelu 835, ale najwyraźniej producenci zamierzają tę wersję przeskoczyć. Qualcomm Snapdragon 850 jest tak naprawdę wariantem Snapdragon 845, ale działa z wyższą częstotliwością (taktowanie nieco poniżej 3 Ghz) i został zaprojektowany z myślą o łatwiejszym pozbywaniu się ciepła, generowanego podczas pracy laptopa. Nowy układ nie jest zatem całkowicie nowy. Najważniejsza zmiana to po prostu lepsza optymalizacja pod kątem notebooków i tabletów 2-w-1. Pomimo mieszanych recenzji, jakie otrzymała pierwsza generacja Windows 10 na ARM, wielu producentów komputerów zdecyduje się na wypuszczenie drugiej generacji. Wśród nich po raz pierwszy znaleźć się ma Dell.

Snapdragon 850 Snapdragon 850

Już teraz wiadomo, którzy producenci wezmą na warsztat nowy układ ARM. Lenovo pracuje nad modelem o nazwie ELZE1 lub Europa, HP nad modelem Chimera 2, natomiast Asus nad modelem Thanos. Szczegóły planów Dell nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, kto będzie producentem OEM. W przypadku Lenovo będzie to Compala, natomiast HP współpracuje z Quantą. Istnieją przesłanki, że nowe urządzenia te mogą trafić na rynek dużo wcześniej, niż się spodziewano, bo już latem tego roku, chociaż nie jest jasne, czy harmonogram ten jest dalej aktualny. Jeśli nie, to druga generacja Always Connected PCs ma szansę wejść na rynek w 3 lub 4 kwartale tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/qualcomm-to-produce-a-snapdragon-850-processor-just-for-windows-10-on-arm/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor