Snapchat z poważnymi planami wobec Windows Phone

Snapchat z poważnymi planami wobec Windows Phone

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:40
18.05.2015
2 komentarze
2482 wyświetlenia

Microsoft od przeszło roku prowadzi rozmowy ze Snapchat odnośnie wydania aplikacji na Windows Phone. Według niedawnego wpisu na Twitterze Snapchat Support, firma planuje już stworzenie komunikatora na "Mobilne Okienka" w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Snapchat zdążył zyskać ogromną popularność na platformach iOS i Android. Aplikacja pozwala zrobić zdjęcie lub nagrać filmik, opatrzyć go podpisem, a następnie wysłać do znajomego. Cała zabawa polega na tym, że wyznaczamy czas, po którym wiadomość ulegnie zniszczeniu - trwale usunie się w urządzenia odbiorcy. Jak dotąd jedyną szansą, by skorzystać ze Snapchatu przez użytkowników Windows Phone, było pobranie zewnętrznego klienta. I tu pojawił się pewien problem - Snapchat walczy z nieoficjalnymi aplikacjami. Użytkownicy, korzystający z nieautoryzowanych klientów Snapchat (np. 6snap), zostali poinformowani o łamaniu regulaminu, co w dalszej konsekwencji mogło grozić nawet blokadą konta.

By wypełnić powstały app-gap w Sklepie Windows Phone, Microsoft opublikował dwie autorskie aplikacje o podobnej funkcjonalności - WindUp oraz Skype Qik. Są to alternatywne aplikacje, które nie są tak rozpoznawalne przez przeciętnego użytkownika smartfona. Aktualnie nie istnieje już możliwość skorzystania z nieoficjalnego klienta Snapchat na Windows Phone, jako że firma doprowadziła do usunięcia wszystkich tego typu aplikacji ze Sklepu Windows Phone. Jeden z deweloperów 6snap, Rudy Huyn, zaoferował nawet udostępnienie kodu źródłowego Snapchatowi, by nie zostawiać użytkowników Windows Phone w potrzebie. Nie wiadomo, czy firma skorzysta z tej oferty.

Snapchat nie wykazywał dotąd większego zainteresowania platformą Windows Phone z uwagi na niewielki udział w rynku systemów mobilnych. Wszystko to się jednak zmienia, gdy na horyzoncie coraz mocniej rysuje się Windows 10 Mobile. Dzięki wielu ułatwieniom dla deweloperów nowy system mobilny Microsoftu może wreszcie zażegnać app-gap, czyli największą bolączkę użytkowników "Mobilnych Okienek".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/snapchat-says-there-are-plans-for-a-windows-phone-app

Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone

Komentarze

  • Bart 19:12 18.05.2015

    Mamy równie dobry, a w paru przypadkach lepszy Cyber Dust - który ma program na kazdej platformie. Sporo moim znajomych usunelo konta na Sapie i przeniosło sie na Cyber Dust. Mozna więc miec funkcjonalność i system Windows Phone. :)

  • ja 02:07 22.09.2015

    Nie chcą wydać snapa na wpmobile to niech się walą ja nie korzystam oni nie zarabiają. Precz z nieużytkami.

Skomentuj

Autor