Menu kategorii
 • Snapchat z poważnymi planami wobec Windows Phone

  Snapchat z poważnymi planami wobec Windows Phone

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:40
  18.05.2015
  3100 wyświetleń

  Microsoft od przeszło roku prowadzi rozmowy ze Snapchat odnośnie wydania aplikacji na Windows Phone. Według niedawnego wpisu na Twitterze Snapchat Support, firma planuje już stworzenie komunikatora na "Mobilne Okienka" w bliżej nieokreślonej przyszłości.

  Snapchat zdążył zyskać ogromną popularność na platformach iOS i Android. Aplikacja pozwala zrobić zdjęcie lub nagrać filmik, opatrzyć go podpisem, a następnie wysłać do znajomego. Cała zabawa polega na tym, że wyznaczamy czas, po którym wiadomość ulegnie zniszczeniu - trwale usunie się w urządzenia odbiorcy. Jak dotąd jedyną szansą, by skorzystać ze Snapchatu przez użytkowników Windows Phone, było pobranie zewnętrznego klienta. I tu pojawił się pewien problem - Snapchat walczy z nieoficjalnymi aplikacjami. Użytkownicy, korzystający z nieautoryzowanych klientów Snapchat (np. 6snap), zostali poinformowani o łamaniu regulaminu, co w dalszej konsekwencji mogło grozić nawet blokadą konta.

  By wypełnić powstały app-gap w Sklepie Windows Phone, Microsoft opublikował dwie autorskie aplikacje o podobnej funkcjonalności - WindUp oraz Skype Qik. Są to alternatywne aplikacje, które nie są tak rozpoznawalne przez przeciętnego użytkownika smartfona. Aktualnie nie istnieje już możliwość skorzystania z nieoficjalnego klienta Snapchat na Windows Phone, jako że firma doprowadziła do usunięcia wszystkich tego typu aplikacji ze Sklepu Windows Phone. Jeden z deweloperów 6snap, Rudy Huyn, zaoferował nawet udostępnienie kodu źródłowego Snapchatowi, by nie zostawiać użytkowników Windows Phone w potrzebie. Nie wiadomo, czy firma skorzysta z tej oferty.

  Snapchat nie wykazywał dotąd większego zainteresowania platformą Windows Phone z uwagi na niewielki udział w rynku systemów mobilnych. Wszystko to się jednak zmienia, gdy na horyzoncie coraz mocniej rysuje się Windows 10 Mobile. Dzięki wielu ułatwieniom dla deweloperów nowy system mobilny Microsoftu może wreszcie zażegnać app-gap, czyli największą bolączkę użytkowników "Mobilnych Okienek".


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/snapchat-says-there-are-plans-for-a-windows-phone-app

  Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone