Skype udostępnia darmowe rozmowy telefoniczne z Ukrainą

Skype udostępnia darmowe rozmowy telefoniczne z Ukrainą

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:22
14.03.2022
1635 wyświetleń

Microsoft od dawna prowadzi szereg działań pomagających Ukrainie, m.in. pomaga jej odpierać państwowe ataki rosyjskie. W ostatnim czasie gigant jeszcze mocniej wspiera kraj ogarnięty wojną, nie tylko w sferze cyberbezpieczeństwa. Kolejnym krokiem jest udostępnienie darmowych rozmów Skype na numery ukraińskie.

Skype Insider zaliczył aktualizację do wersji 8.82.76.403. Co nowego?

  • Darmowe rozmowy telefoniczne z Ukrainą. Skype na wszystkich platformach pozwala dzwonić za darmo z i do Ukrainy. Microsoft wspiera też Ukrainę poprzez szereg organizacji nonprofit (m.in. Polska Akcja Humanitarna), których lista znajduje się na stronie Skype.
  • Wsparcie dla kolejnych języków dla tłumaczeń konwersacji. Skype na wszystkich platformach pozwala tłumaczyć rozmowy Skype i telefoniczne z/do Ukrainy na język ukraiński.
  • Emotikony wspierające Ukrainę. Skype na wszystkich platformach obsługuje teraz emoji (ukraineheart) (ukrainehandshake) i (ukrainepray).
  • System rozliczeń w aplikacji Google Play. Skype na Androida daje dostęp do In-App Billing System w ramach Sklepu Play, co umożliwia zakup środków, subskrypcji i numerów Skype.
  • Poprawki błędów i ulepszenia stabilności.

Jak zwykle wszystkie nowe funkcje są udostępniane etapami przez kolejne dni, dlatego mogą nie pojawić się od razu. Skype w aktualnych wersjach na wszystkie platformy możecie pobrać za darmo z jego strony.

Dowiedz się więcej o tym, jak Microsoft pomaga Ukrainie i jakie sankcje nakłada na Rosję:


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://answers.microsoft.com/en-us/skype/forum/all/skype-insider-release-notes-for-skype-88276403/1924ad22-3540-481c-8f5e-dc26cb5457fd

Polecamy również w kategorii Skype