SkyDrive zstępuje z niebios

SkyDrive zstępuje z niebios

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
16:58
28.01.2014
2326 wyświetleń

Po wygranej sprawie sądowej przez British Sky Broadcasting Group, firma Microsoft została zobowiązana do zmiany nazwy swojego wirtualnego dysku – Skydrive. Koncern z Redmond postanowił, że nowa nazwa nawiąże do koncepcji restrukturyzacji giganta i tak oto z popiołów Skydrive powstał Onedrive.

Zmiana nazwy produktu nie jest łatwa, zazwyczaj pochłania ona spore straty finansowe związane z utratą wyrobionej marki. Aby zaznajomić użytkowników z nową nazwą, Microsoft zdecydował się uruchomić witrynę internetową na której są zamieszczane niezbędne informacje. Na blogu Onedrive, Ryan Gavin napisał, że zmiana marki nie była łatwa, jednak jest on pewien, że wszystkie pozytywne doświadczenia płynące z używania Skydrive użytkownicy znajdą również w Onedrive. Dodaje, że wizja Microsoftu odnośnie tego, jak powinien wyglądać dysk w chmurze pozostaje taka sama.

Gavin zapewnił również, że obecni użytkownicy Skydrive i Skydrive Pro nie odczują żadnego dyskomfortu płynącego ze zmiany nazwy. Całość ma działać tak, jak zawsze, jakiekolwiek komplikacje nie są spodziewane. Pojawiła się również informacja, że korzystając ze zmiany nazwy, zostaną wprowadzone pewne dodatkowe funkcje. Chętni na ich wypróbowanie muszą zarejestrować się na stronie Onedrive, po wprowadzeniu nowości to właśnie oni jako pierwsi je otrzymają.

Pozostaje mieć nadzieję, że nowa nazwa dysku chmurowego Microsoftu będzie miała dłuższy żywot niż poprzednia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blog.onedrive.com/onedrive-for-everything-your-life/

Polecamy również w kategorii SkyDrive