Sklepy detaliczne Nokii staną się autoryzowanymi punktami sprzedaży Microsoft

Sklepy detaliczne Nokii staną się autoryzowanymi punktami sprzedaży Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:30
14.05.2015
2136 wyświetleń

Jednym z kluczowych założeń ubiegłorocznego przejęcia Nokii przez Microsoft była możliwość tworzenia nowych smartfonów Lumia pod marką Microsoft. Fiński gigant telekomunikacyjny zobowiązał się z kolei do zaprzestania wypuszczania własnych modeli przez kilka najbliższych lat. Poznaliśmy już niemal wszystkie szczegóły, dotyczące szeroko komentowanej umowy. Jeden z nich aż do teraz pozostawał zagadką. Jaka przyszłość czeka oficjalne sklepy Nokii?

Jako że od przeszło roku Nokia nie produkuje już smartfonów pod własnym szyldem, półki jej sklepów zaczynają świecić pustkami. Równocześnie rozpoczął się także proces, zainicjowany w ramach zeszłorocznej umowy między dwiema firmami. W jego efekcie sklepy detaliczne Nokii zostaną przemianowane na punkty Microsoft Authorized Resellers, w których ofercie znajdą się standardowe produkty i usługi Microsoftu, takie jak Lumia, Surface, Xbox czy Office 365. Ponadto punkty sprzedaży ogólnej lub mające w swojej ofercie produkty wielu marek będą znane jako Microsoft Mobile Resellers.

Sklep Microsoft

"Większość markowych sklepów Nokii oraz ośrodków wsparcia na całym świecie będzie wkrótce odzwierciedlać obiecaną markę i dysponować świeżym pod względem wizualnym, sygnowanym sprzętem. Sklepy te staną się częścią ekosystemu Microsoft i zapewnią estetykę, wpasowaną w nasze podstawowe wartości marki i zachęcającą do zapoznania się i interakcji z naszymi produktami" - głosi oświadczenie na blogu Microsoft Devices. Transformacja punktów sprzedaży dotyczy takich państw, jak Indie, Brazylia, Francja, Niemcy, Włochy, Malezja, Rosja, Tajlandia i Wietnam. Jak dodaje Microsoft, "dla wielu klientów, zwłaszcza na rynkach rozwijających się, przemianowane sklepy będą pierwszym doświadczeniem z Microsoft jako producentem sprzętu konsumenckiego".

Oczywiście nowe punkty sprzedaży pod szyldem Microsoft nadal będą prowadzić działalność serwisową oraz zapewniać wsparcie dawnym klientom. Użytkownicy smartfonów Nokia otrzymają w nich pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba. Proces rebrandigu powinien zakończyć się w ciągu kilku miesięcy, kiedy to wszystkie sklepy Nokii na świecie przejdą stosowną transformację.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/nokia-retail-stores-are-being-converted-to-authorized-microsoft-resellers-worldwide

Polecamy również w kategorii Nokia