Menu kategorii
 • SQL Server 2014 przygotowany do wejścia na rynek

  SQL Server 2014 przygotowany do wejścia na rynek

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:51
  19.03.2014
  3541 wyświetlenie

  Microsoft spakował już najnowszą wersję swojej platformy bazodanowej - SQL Server 2014 trafił do dystrybutorów. Według ZDNet program trafi na półki sklepów 1 kwietnia.

  Najbardziej znaczącą nowością ma być wsparcie dla OLTP (Online Transaction Processing), które - jak zapowiedział Microsoft - przyspieszy pracę bazy danych nawet 30-krotnie. Jest to pewien rodzaj kategorii klient-serwer, w tym przypadku noszący kodową nazwę "Hekaton". W standardowej bazie danych założeniem jest przechowywanie danych na dyskach w sposób, który spowalnia dostęp do rekordów. Hekaton ma archiwizować dane całkowicie w pamięci, dzięki czemu ich struktury mogą być znacznie prostsze.

  SQL Server

  Hekaton ma nowe mechanizmy kontroli współbieżności. Oznacza to, że jest on skalowalny i odsuwa się od podzielonego podejścia poprzez wielordzeniowy procesor, traktowany jako system rozproszony. Zastępuje je bezblokadowy design, który unika korupcji danych, powodowanych przez modyfikacje ich struktury przez kilku użytkowników jednocześnie.

  SQL Server 2014 został zaprojektowany tak, by sporządzanie kopii na Windows Azure stało się prostsze i pozbawione przerw. Synchronizacja z chmurą będzie automatyczna lub manualna. W razie potrzeby kopia zapasowa może zostać przywrócona do usługi Wirtualnej Maszyny (VM) Windows Azure.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.techradar.com/news/software/business-software/microsoft-serves-up-sql-server-2014-1235202

  Polecamy również w kategorii Microsoft Servers