Rywal Surface Studio 2 przegrywa z nim na stracie?

Rywal Surface Studio 2 przegrywa z nim na stracie?

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:28
24.10.2018
871 wyświetlenie

Urządzenia All-in-One są modne wśród osób wykonujących wolne zawody - fotografów, grafików, architektów czy projektantów. Zajmują mało miejsca, są stylowe, spełniają wymagania najnowszych trendów, ale co równie ważne, ich konfiguracja sprzętowa niewiele odbiega od wysokiej klasy urządzeń w pozostałych segmentach. Takim urządzeniem z pewnością jest Surface Studio, którego druga edycja została zaprezentowana przez Microsoft na początku października.

Surface Studio 2, chociaż niezwykle piękny i funkcjonalny, jest zabójczo drogi i wśród wielu zainteresowanych pozostaje jedynie w sferze marzeń. Na rynku urządzeń AiO pojawia się jednak konkurencja dla kreatywnego potwora Microsoftu. Chodzi o urządzenie ASUS Zen AiO 27, który reklamowany jest właśnie jako rywal najnowszego Surface Studio.

Ładowarka Qi w ASUS Zen AiO 27

Urządzenie Asusa posiada 27 calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 4K, który może być ustawiany w różnych płaszczyznach. Zen AiO posiada również dwa porty USB-C, w tym jeden ze wsparciem dla technologii Thunderbolt 3 i port HDMI. Urządzenie napędzane jest procesorem Intel Core i7 ósmej generacji i posiada kartę graficzną NVidia GTX 1050, 32GB pamięci RAM i dyski SSD oraz standardowe o łącznej pojemności 3TB. Najciekawszym elementem urządzenia jest jednak wprowadzenie standardu Qi, umożliwiającego bezprzewodowe ładowanie smartfonów. Indukcja umieszczona jest w podstawce urządzenia, więc wystarczy położyć pod ekranem i będzie ono ładowane. Oczywiście smartfon również musi współpracować ze standardem ładowania Qi.

ASUS Zen AiO 27 w dobrej konfiguracji ma kosztować około 2 tys. dolarów. Koszt najnowszego Surface Studio to blisko 3 tys. dolarów. W luźnym przeliczeniu na złotówki to różnica prawie 4 tys. złotych, ale okazuje się, że Surface Studio 2 jest właściwie lepszym wyborem. Produkt Microsoftu posiada trochę większy ekran, również 4K, z możliwością rysowania za pomocą Surface Pen i funkcją Zero Gravity, pozwalającą właściwie położyć ekran na biurku. Do nowego Surface Studio możemy podłączyć Surface Dial. Urządzenie Microsoftu posiada też odrobinę lepszą kartę graficzną i wyposażone jest w kamerę z funkcją Windows Hello. Na korzyść ASUS Zen AiO 27 przemawia więc tylko funkcja ładowania indukcyjnego, a poza tym Surface Studio 2 oferuje znacznie więcej, ale też za znacznie większą cenę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/asus-new-zen-aio-27-targets-surface-studio-users-features-qi-charging

Polecamy również w kategorii Surface Studio