Menu kategorii
 • Rozwiązano problem z nienaturalnie pomarańczowymi zrzutami ekranu w Windows 10

  Rozwiązano problem z nienaturalnie pomarańczowymi zrzutami ekranu w Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:04
  12.09.2019
  659 wyświetleń

  Użytkownicy zgłaszają, że zrzuty ekranu wykonywane po niedawnej aktualizacji Windows 10, są... żółte. Zupełnie tak, jakby nałożono na nie żółty filtr postarzający fotografię. Niektórzy doświadczyli nawet tego, że po zalogowaniu cały system utrzymywany jest w pomarańczowo-czerwonych barwach. Teorie jak zwykle były różne, ale w końcu znaleziono przyczynę i rozwiązanie.

  Stawiano hipotezę, że głównym winowajcą są najprawdopodobniej sterowniki wideo, choć nietrudno było też odnieść wrażenia, że oto funkcjonalność "Wyświetlanie nocne" samoczynnie ustawiła wysoką temperaturę kolorów. Jak było w rzeczywistości? To wyjaśnia Microsoft:

  Przy tworzeniu zrzutów ekranu lub używaniu innych narzędzi (np. Narzędzie Wycinanie czy Wycinek i szkic) obrazy wyjściowe mogą mieć nienaturalnie pomarańczowy odcień. Problem ten powodowany jest przez tryb Eye Care w Lenovo Vantage. Problem zaczął się około 5 września 2019 roku.

  Aby rozwiązać problem, nie jest potrzebna żadna szczególna aktualizacja Windows. Z poradnika na stronie Lenovo dowiadujemy się, że należy w ustawieniach Lenovo Vantage 4 wyłączyć Eye Care Mode i kliknąć przycisk "Reset". W przypadku korzystania z Lenovo Vantage version 10 również należy wejść do ustawień wyświetlania, kliknąć przycisk "Reset", wyłączyć Eye Care Mode oraz odznaczyć opcję planowania włączania tego trybu w ustalonych godzinach.

  Problematyczne okazało się zatem wyświetlanie nocne, tyle że nie te stricte w Windows 10 1903, a dostarczane przez Lenovo. Jako że problem nie leży po stronie systemu, Microsoft nie musiał wzmiankować go na liście poprawek w ostatnim Patch Tuesday.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://docs.microsoft.com/pl-pl/windows/release-information/status-windows-10-1903#690msgdesc

  Polecamy również w kategorii Windows 10