Menu kategorii
 • Redaktor Microsoft z nowym panelem w Outlook dla Windows

  Redaktor Microsoft z nowym panelem w Outlook dla Windows

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:14
  09.08.2021
  2391 wyświetlenie

  Microsoft Editor - inteligentny asystent pisania w Word, Outlook, Edge i Chrome — otrzymał aktualizację dla Worda, a jej funkcjonalności zostały też przeniesione do Outlooka dla Windows. Redaktor Microsoft pomaga użytkownikom zyskać większą pewność siebie w pisaniu i komunikacji. Jeśli mieliście już do czynienia z podkreśleniami na czerwono (pisownia), na niebiesko (gramatyka) albo na fioletowo (stylistyka), to znaczy, że otrzymaliście pomoc Redaktora!

  Microsoft poinformował na blogu, że w oparciu o feedback wprowadza panel Redaktora do Outlooka. Celem tego jest szybszy dostęp do informacji o tym, jak możemy poprawić tekst e-maila. Panel ten można będzie otworzyć (na razie mogą to zrobić tylko Office Insiderzy), klikając ikonę Redaktora Microsoft na wstążce Recenzja.

  Microsoft Editor - Outlook

  W panelu Redaktora po prawej stronie zauważymy korekty i sugestie, które możemy przejrzeć w całości i reagować na nie pojedynczo. Wszystkie opcje, które były dotąd dostępne w oknie dialogowym Pisownia i gramatyka, są teraz dostępne w tym uproszczonym widoku.

  Microsoft Editor - Outlook

  Jeśli chodzi o sam przycisk Pisownia i gramatyka, również on zaliczył aktualizację. Ma on teraz rozwijane menu, w którym możemy wybrać opcję szybkiej recenzji (z samymi sugestiami pisowni) albo pełną recenzję pisowni i gramatyki. Jeśli nie dokonamy wyboru, Outlook wybierze istniejące domyślne ustawienie.

  Microsoft Editor - Outlook

  Jeżeli chcemy dokładniej przejrzeć wiadomość, klikamy ikonę Redaktor. W nowym panelu zobaczymy wszystkie sugestie pisowni dostępne dla wiadomości (w danym języku). Sugestie te dotyczą m.in. przejrzystości, zwięzłości czy języka inkluzywnego.

  Microsoft Editor - Outlook

  Aby używać Redaktora Microsoft w Outlook, potrzebujemy subskrypcji Microsoft 365, stabilnego połączenia z Internetem i aplikacji Outlook w języku, w którym funkcjonalność jest wspierana. Zmiany opisane w tym tekście są dostępne dla użytkowników Office Insider Beta Channel korzystających z wersji 2109 (Build 14315.10000) lub nowszej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://insider.office.com/en-us/blog/communicate-clearly-with-editor-in-outlook-for-windows

  Polecamy również w kategorii Outlook