Menu kategorii
 • Purble Place

  Purble Place

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  00:00
  06.12.2007
  43354 wyświetlenia

  Założenia gry

  PurblePlace to gra skierowana do najmłodszych użytkowników komputera. Celem gry jest edukacja poprzez zabawę. Do wyboru mamy jedną z trzech odmian rozgrywki, których celem jest pomaganie w nauce kolorów, kształtów oraz rozpoznawania wzorów. Każdy młody uczestnik gry ćwiczy koncentrację, pamięć oraz kojarzenie pewnych faktów. Wraz ze wzrostem umiejętności podopiecznych, możemy zwiększyć poziom trudności oraz tempo gry. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, w PurblePlace dostępne są trzy odmiany gry:

  • Purble Pairs – polegająca na znalezieniu na tablicy par wszystkich elementów, odmiana ta ćwiczy przede wszystkim koncentrację oraz zapamiętywanie;
  • Purble Shop – polegająca na umiejętnym dopasowaniu kolorów oczu, nosa i ust do postaci, odmiana ta uczy estetyki oraz kolorów;
  • Comfy Cakes – to odmiana polegająca na „upieczeniu” identycznego ciastka, jakie widnieje na obrazku, odmiana ta uczy rozpoznawania kształtów oraz kolorów.

  Sterowanie grą Purble Place ogranicza się do klikania lewym przyciskiem myszy. Oczywiście osoby, które wolą korzystać z klawiatury, mogą korzystać z klawiszy kursora oraz przycisku Enter.

  Konfiguracja gry

  W menu Gra, po wybraniu pozycji Opcje, otworzy się okienko dialogowe, w którym możemy zmienić poziom trudności całej rozgrywki jak i włączyć dźwięki, wyświetlanie porad oraz automatyczne uruchamianie zapisanej gry. Ponadto z poziomu menu Gra mamy dostęp do statystyk wszystkich rozgrywek.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Gry i rozrywka