Przycisk zasilania

Przycisk zasilania

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
03.02.2008
2 komentarze
3789 wyświetleń

Zmienimy teraz działanie przycisku zasilania na obudowie komputera. Przechodzimy do menu Start\Panel sterowania\System i konserwacja\Opcje zasilania. W nowym module naciskamy kontrolkę Wybierz działanie przycisków zasilania.

W polu Ustawienia przycisków zasilania i uśpienia rozwijamy listę przy Po naciśnięciu przycisku zasilania: i wskazujemy domyślną akcję, jak nastąpi po jego naciśnięciu. Domyślnie jest to Zamknij, lecz możemy także wybrać Nic nie rób lub Wstrzymaj. Podobnie robimy w sekcji Po naciśnięciu przycisku uśpienia: wybierając pomiędzy opcjami Wstrzymaj oraz Nic nie rób. Po skonfigurowaniu opcji naciskamy kontrolkę Zapisz zmiany.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Zarządzanie energią

Komentarze

  • Jasiek 10:07 14.11.2009

    Czy mozna dodac, poprzez pogrzebanie w rejestrze, opcje "Zamknij" do listy "Akcji przycisku uspienia"? Bardzo mi na tym zalezy poniewaz zamykam komputer pilotem a przycisk na pilocie to odpowiednik przycisku uspienia... Wszelkie podpowiedzi mile widziane - jasiek@tlen.pl

  • Jeż Jerzy 17:09 08.07.2011

    Mam identyczny problem jak powyżej, w Win Xp nie ma kłopotu ze zmianą przycisku uśpienia na "zamknij". W Sevenie brak takiej możliwości. Pomocy !!!

Skomentuj

Autor