Menu kategorii
 • Przeglądanie i udostępnianie screenów bez wychodzenia z gry - nowa funkcja Paska gry w Windows 10

  Przeglądanie i udostępnianie screenów bez wychodzenia z gry - nowa funkcja Paska gry w Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  23:23
  07.12.2018
  1346 wyświetleń

  Pasek gry to podręczne narzędzie, które pozwala nam nagrywać klipy (nie tylko z gier!), transmitować gameplay i wchodzić do trybu gry bez potrzeby opuszczania pełnoekranowej gry na PC. Jego funkcjonalność zyskała właśnie na znaczeniu. Larry Hryb na swoim Twitterze zaprezentował nowe doświadczenie galerii, które trafiło dziś do paska gry na Windows 10. Co dokładnie możemy teraz robić?

  Galeria w pasku gry to funkcja, która zaczęła być udostępniana dzisiaj, ale nie znaczy to jeszcze, że trafiła od razu do wszystkich. Musimy więc zdać się na opis Larry'ego "Majora Nelsona" Hryba. Ten na Twitterze pisze, że funkcja pozwala oglądać zrzuty ekranu i wideo zarejestrowane poprzez pasek gry, a nawet udostępniać ulubione screenshoty bezpośrednio na Twitterze. To spore udogodnienie dla tych, którzy chcą jak najszybciej podzielić się swoimi osiągnięciami ze światem, a nie chcą wypadać z rytmu.

  Wszystkie nasze zrzuty będziemy mogli podejrzeć w galerii i od razu dodawać do nich tekst i wrzucać na Twittera. To z jednej strony tylko niewielka aktualizacja, ale z drugiej - to bardzo wygodne, ponieważ by dzielić się swoją zawartością, nie trzeba już wychodzić z gry ani minimalizować jej okna. Dzięki temu unikniemy różnych niedogodności, które się z tym wiążą. Naszym zdaniem Microsoft czerpie tu z doświadczeń Xbox One, którego użytkownicy mają - bez wychodzenia z gry - dużo więcej podręcznych funkcjonalności.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://twitter.com/i/web/status/1071102288075223040

  Polecamy również w kategorii Windows 10