Menu kategorii
 • Przegląd kategorii

  Przegląd kategorii

   Mariusz Kalota
  Mariusz Kalota
  00:00
  13.12.2007
  3859 wyświetleń

  Po uruchomieniu aplikacji Microsoft Office Access 2007 zostanie wyświetlone okno powitalne programu. Jest ono podzielone na trzy części. Pierwsza z nich znajduje się po lewej stronie i zawiera spis dostępnych kategorii szablonów. W zależności od wyboru dokonanego w niej, zmienia się zawartość środkowej części. Po prawej stronie znajdują się linki do niedawno używanych baz danych, a w przypadku, gdy wybierzemy jakąś pozycję w środkowej części, pojawiają się tutaj dodatkowe opcje. Przyjrzyjmy się teraz bliżej dostępnym kategoriom:

  • Propozycje - jest to domyślnie zaznaczona kategoria po uruchomieniu programu. Środkowa część okna jest podzielona na dwie części. W pierwszej z nich, możemy wybrać czy chcemy stworzyć pustą bazę danych, czy też na podstawie jednego z proponowanych szablonów. Druga część zawiera informacje na temat programu Microsoft Office Access 2007. Jeżeli mamy połączenie z Internetem, możemy za pomocą linku na samym dole uaktywnić automatyczne aktualizowanie tych informacji z witryny Microsoft Office.

  • Szablony lokalne - po wybraniu tej kategorii w środkowej części pokaże się spis szablonów dostępnych lokalnie. Gdy klikniemy jeden z nich, po prawej stronie pokaże się jego opis oraz proponowana przez program MS Office Access 2007 nazwa pliku, który będzie zawierał bazę danych. Aby potwierdzić jej utworzenie wystarczy użyć przycisku Utwórz. Dla osób, które korzystają z Windows SharePoint Services warto zaznaczyć, że istnieje opcja Utwórz bazę danych i połącz ją z witryną programu Windows SharePoint Services, dzięki której tworzona baza danych będzie połączona z w/w programem.

  • Biznes - w tej kategorii znajdują się szablony baz danych dotyczące prowadzenia biznesu i firmy.

  • Edukacja - jak sama nazwa wskazuje, szablony znajdujące się w tej kategorii dotyczą rzeczy związanych z nauką.
  • Osobiste - tutaj znajdują się wzorce pomagające w organizowaniu spraw osobistych.
  • Przykład - w tej kategorii są przykładowe bazy danych.

  Należy tutaj zauważyć, że niektóre szablony mogą znajdować się w kilku kategoriach. Jest tak np. z szablonem Kontakty, który znajduje się w kategorii Biznes i Osobiste.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Access 2007