Menu kategorii
 • Prostsze ustawienia powiadomień już dostępne w Microsoft Teams

  Prostsze ustawienia powiadomień już dostępne w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:26
  06.10.2020
  2850 wyświetleń

  Dotychczasowa wersja strony ustawień powiadomień w Teams była wręcz przeładowana opcjami i wysuwanymi menu, które wprawdzie zapewniają drobiazgową kontrolę nad typami powiadomień, ale było ich tak dużo, że nie mieściły się na jednej stronie nawet przy rozdzielczości Full HD. Microsoft postanowił zmniejszyć ten bałagan i poprawić czytelność strony. Na użytkowników czeka prosty widok ustawień z predefiniowanymi konfiguracjami i możliwością bardziej drobiazgowej edycji przy ustawieniach niestandardowych.

  O pracach Microsoftu nad uproszczeniem doświadczenia powiadomień w dekstopowej i webowej aplikacji Teams pisaliśmy już w sierpniu. Aktualizacja miała trafić do pierwszych użytkowników na początku września, a jej dostępność miała być następnie rozszerzana. Teraz to odświeżenie powinno być już powszechnie dostępne. Czy macie je już u siebie? Możecie to łatwo sprawdzić, klikając swój obraz profilowy w Teams lub jego ikonę w zasobniku (prawym przyciskiem), wybierając "Ustawienia", a następnie "Powiadomienia".

  Powiadomienia w Microsoft Teams

  Użytkownik może wybrać spośród predefiniowanych zestawów ustawień, np. "Wszystkie działania" lub "Wzmianki i odpowiedzi", albo też wybrać "Niestandardowe" i utworzyć je od początku. Zestaw ustawień dla poszczególnych sekcji będzie się różnić. Nowy widok oferuje kilka sekcji, takich jak Czat, Spotkania, Osoby i Inne. Dodatkowe opcje są dostępne po kliknięciu przycisku "Edytuj".

  Powiadomienia w Microsoft Teams

  Choć zmiany te nie zaliczają się do głównych, nowych funkcjonalności, a raczej stanowią udoskonalenia już istniejących, to na pewno ułatwią życie niejednemu użytkownikowi "Zespołów".


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-starts-rolling-out-simplified-notification-settings-in-microsoft-teams

  Polecamy również w kategorii Teams