Project Cortex. AI obejmuje dane z naszej organizacji i przekształca je w wiedzę

Project Cortex. AI obejmuje dane z naszej organizacji i przekształca je w wiedzę

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:29
04.11.2019
606 wyświetleń

Przechodzimy do następnej warstwy "technologicznej intensywności" według Microsoftu — Dynamics 365. Satya Nadella przytacza fakt, że 73% danych biznesowych nie jest analizowanych. Celem Dynamics 365 jest stworzenie światowej, połączonej chmury biznesowej, która pozwoli firmom wykorzystać te dane do skuteczniejszego prognozowania i zwiększenia produktywności.

Microsoft Ignite 2019

Ważnym elementem, który do analitycznych procesów biznesowych włącza teraz Microsoft, są wglądy klientów. Funkcjonalność ta nosi nazwę Dynamics 365 Customer Insights. Jest to ważne źródło danych, m.in. o używaniu danej usługi czy produktu w czasie rzeczywistym.

Ostatnim, dość rozległym punktem dzisiejszego keynote'u jest Microsoft 365. Satya Nadella przytacza tu ciekawe fakty z dziedziny badań nad produktywnością. Okazuje się, że średni czas powrotu do pierwotnego zadania po tym, gdy nam przeszkodzono, wynosi 25 minut, natomiast wielozadaniowość osłabia produktywność o 40%.

Microsoft Ignite 2019

Microsoft 365 jako chmura produktywna wspomaga pracowników w tych trudach m.in. poprzez liczne integracje. Zastrzyk sztucznej inteligencji w PowerPoint i Excelu, wyszukiwanie w wideo w Microsoft Stream, dostęp do maili w Cortanie czy wreszcie możliwości pracy zespołowej w Microsoft Teams umożliwiają pozostanie przy ważnych zadaniach bez potrzeby odrywania się od tego, co najbardziej istotne. Na gruncie tego pada kolejna dzisiejsza zapowiedź: Project Cortex.

Microsoft Ignite 2019

Project Cortex obejmuje dane z naszej organizacji i przekształca je w wiedzę. Sztuczna inteligencja tworzy na ich podstawie tematy, z którymi można dalej działać. Otrzymujemy możliwość sprawdzania danych w kontekście dowolnego dokumentu czy maila, np. gdy wiadomość zawiera akronim. W takim przypadku AI może nam go rozszyfrować lub też możemy skorzystać z pomocy eksperta. Co więcej, możemy też dokonywać interakcji poprzez konwersację. Gdy mamy otwarty kontrakt, możemy przykładowo zapytać, kiedy jest pierwszy termin zapłaty. Tym właśnie jest przekształcanie danych w wiedzę.

Microsoft Ignite 2019

Kolejne prezentacje dotyczą możliwości Microsoft 365 na urządzeniach Surface, zwłaszcza na dużym ekranie Surface Hub 2S z obrazem w rozdzielczości 4K. Dostajemy pokaz paru ciekawych technik, np. przenikanie postaci, by nie zasłaniały tekstu na filmowanej tablicy. Jest też przypomnienie nadchodzących urządzeń Surface — Neo i Duo — które także pozwolą na wzrost produktywności w Microsoft 365.

Microsoft Ignite 2019


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=jnUiJi4hts4

Polecamy również w kategorii Microsoft 365