Menu kategorii
 • Problemy ze znikającymi sterownikami sprzętu rozwiązane w buildzie 16299.251

  Problemy ze znikającymi sterownikami sprzętu rozwiązane w buildzie 16299.251

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  09:41
  06.03.2018
  2623 wyświetlenia

  Jedną z głównych cech odróżniających Windows 10 od jego poprzedników jest o wiele większa częstotliwość, z jaką otrzymuje on kolejne aktualizacje. Niestety, pomijając mnóstwo korzyści płynących z tego rodzaju rozwiązania, niesie ono ze sobą również nieco wad. Największą z nich jest bez wątpienia to, że po wprowadzeniu niedokładnie przetestowanej aktualizacji część spośród funkcji naszego systemu może po prostu odmówić posłuszeństwa. Oczywiście Microsoft robi co może, by jak najszybciej naprawić problemy tego typu.

  Sterowniki to tak naprawdę zbiór lini kodu

  Nie jest to rzecz jasna jedyne zagrożenie, które niosą ze sobą częste aktualizacje. Jak się okazuje, jeszcze do niedawna mechanizm usługi Windows Update podatny był na pewną awarię – podczas wdrażania nowej aktualizacji mogło się zdarzyć, że w wyniku błędu usuwane zostawały sterowniki sprzętowe. Gdy coś takiego nastąpiło, urządzenia takie jak kamera, mysz czy klawiatura mogły po prostu przestać funkcjonować.

  Oczywiście problem ten był dosyć łatwy do obejścia, bowiem wystarczyło po prostu odpiąć i wpiąć ponownie wtyczkę, przynajmniej w przypadku urządzeń typu Plug & Play. Jakkolwiek by nie było, Microsoft postanowił się nim zająć, czego efektem jest aktualizacja opisana jako KB4090913, należąca do buildu 16299.251. Co nietypowe, naprawa opisanej usterki Windows Update jest w zasadzie jedyną rzeczą, którą gigant z Redmond odnotował na liście zmian.

  Należy rzecz jasna wziąć pod uwagę fakt, że Microsoft zdecydowanie nie mówi nam o wszystkich zmianach wprowadzanych do systemu. Całkiem możliwe, że wśród plików dostarczonych wraz z aktualizacją znajdują się zupełnie nowe skrypty, tego jednak nie da się w żaden sensowny sposób zweryfikować.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-release-new-cumulative-update-windows-10-fcu-usb-fix/

  Polecamy również w kategorii Windows 10