Problemy z wydajnością gier rozwiązane, aktualizacja do Windows 11 22H2 znów możliwa

Problemy z wydajnością gier rozwiązane, aktualizacja do Windows 11 22H2 znów możliwa

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:30
24.11.2022
628 wyświetleń

Jednym ze znanych problemów w Windows 11 22H2 odkrytych w tym miesiącu jest spadek wydajności w niektórych grach. Na dotknięte tym urządzenia została nałożona blokada bezpieczeństwa, która wstrzymywała pobieranie aktualizacji. Problemy z tego obszaru udało się okiełznać, a Microsoft udostępnił nowy komunikat w tej sprawie.

W połowie listopada Microsoft napisał, że wybrane gry i aplikacje mogą doświadczyć wydajności niższej niż oczekiwana lub zacinania się na Windows 11 22H2. Gry i aplikacje, których dotyczy ten problem, nieumyślnie włączają funkcje debugowania wydajności GPU, które nie są przeznaczone dla konsumentów. Aby zabezpieczyć możliwość aktualizacji na urządzeniach, których dotyczy ten problem, firma nałożyła blokadę zgodności, która uniemożliwiała oferowanie lub instalowanie Windows 11 w wersji 22H2. Teraz udało się to złagodzić, a Microsoft pisze:

Blokada zgodności o ID 41990091 została zaktualizowana, aby zabezpieczeń jedynie te urządzenia z Windows, które mają jeden z najmniejszych zestawów gier i aplikacji, które wciąż dotknięte są tym problemem. Prosimy, zauważcie, że jeżeli nie ma innych blokad bezpieczeństwa na waszym urządzeniu, może upłynąć do 48 godzin, zanim aktualizacja do Windows 11 zostanie zaoferowana. Ponowne uruchomienie urządzenia i sprawdzenie dostępności aktualizacji może pomóc w przyspieszeniu oferowania [aktualizacji].

Już coraz więcej problemów z Windows 11 22H2 udało się naprawić lub przynajmniej załagodzić. Przykładowo w tym tygodniu rozwiązano problemy z drukarkami, które blokowały aktualizację. Na dzień dzisiejszy wymienianych jest 5 problemów o statusie "Potwierdzony" lub "Badany".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/windows/release-health/status-windows-11-22h2#lower-than-expected-performance-in-some-games

Polecamy również w kategorii Windows 11