Menu kategorii
 • Problemy z plikami na żądanie OneDrive w May 2020 Update

  Problemy z plikami na żądanie OneDrive w May 2020 Update

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:03
  23.06.2020
  1649 wyświetleń

  Pliki na żądanie to jedna z najbardziej lubianych funkcjonalności OneDrive, dzięki której możemy pobrać pliki tymczasowo, zaś one same po pewnym czasie od ostatniego użycia zostaną usunięte z naszego dysku. Jej awaria może być więc mocno odczuwana przez użytkowników, ponieważ dezorganizuje pracę z plikami na podstawowym poziomie. Niestety, to właśnie przydarzyło części użytkowników Dziesiątki po aktualizacji do wersji 2004.

  May 2020 Update jest ogólnodostępny od 27 maja. Mimo że aktualizacja była testowana przeszło 15 miesięcy przed premierą, już na starcie miała ponad 10 opisanych problemów, z których większość nie była wcześniej znana. Dużą część z nich rozwiązano w kolejnych dniach, ale na listę trafiały następne. Z tego względu aktualizacja jest tymczasowo blokowana na komputerach, na których istnieje większe ryzyko awarii. Jest też inna grupa problemów, które zostały potwierdzone przez Microsoft, a jednak nie trafiły na listę. Do nich zaliczają się te, które od niedawna towarzyszą funkcji plików na żądanie.

  OneDrive

  OneDrive

  Użytkownicy forów Tech Community zgłaszają m.in. błędy z komunikatami "OneDrive nie może połączyć się z Windows" i "System nie może uzyskać dostępu do pliku". Pierwszy z nich daje opcję pobrania plików, które nie zostały zsynchronizowane, jednak zaznacza, że pliki "tylko online" nie mogą zostać pobrane. Samo pobieranie potrafi utkwić w martwym punkcie, dlatego też nie jest to rozwiązanie. Co więcej, użytkownicy nie mogą też otworzyć plików, które są zsynchronizowane z OneDrive.

  Microsoft potwierdził, że istnieje trwający problem z tą aktualizacją 2004 i wielu użytkowników jest nim dotkniętych. Odpowiedź nie wyszczególnia, że chodzi o OneDrive, a sam problem nie trafił też na oficjalną listę. Zapewniono jednak, że firma pracuje nad poprawką, która ma nadejść niebawem. Użytkownicy zdążyli tymczasem wyprzedzić Microsoft i znaleźli sposoby obejścia, które u niektórych zakończyły się sukcesem. To między innymi zresetowanie OneDrive i modyfikacja instancji "Cldflt" w rejestrze. Nie działa to jednak u wszystkich.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/the-windows-10-may-2020-update-is-breaking-onedrive-files-on-demand-for-some-users

  Polecamy również w kategorii Windows 10