Problemy z drukarkami rozwiązane, można aktualizować do Windows 11 22H2

Problemy z drukarkami rozwiązane, można aktualizować do Windows 11 22H2

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:30
21.11.2022
488 wyświetleń

Algorytmy usługi Windows Update działają z zachowaniem ostrożności i po wykryciu możliwych problemów nakładają blokadę. Jest nią obwarowana również aktualizacja do Windows 11 22H2. Z czasem, gdy problemy zostają rozwiązane, zostają również zdjęte blokady zgodności. Tak stało się w przypadku problemów z drukowaniem.

We wrześniu Microsoft informował, że aby zabezpieczyć aktualizację do Windows 11 2022 Update, zastosowano blokadę zgodności na urządzeniach z drukarkami korzystającymi ze sterownika Microsoft IPP Class Driver lub Universal Print Class Driver. Od tego czasu gigant udostępniał aktualizacje statusu problemu — aż do jego ostatecznego rozwiązania:

  • 7 października 2022: blokada została zaktualizowana, aby chronić jedynie urządzenia z Windows z drukarkami korzystającymi ze sterownika Microsoft IPP Class Driver lub Universal Print Class Driver, które obecnie zezwalają tylko na ustawienia domyślne. Jeśli nie ma żadnych innych blokad wpływających na urządzenie, może upłynąć do 48 godzin, zanim zostanie zaoferowana aktualizacja do Windows 11. Ponowne uruchomienie urządzenia i sprawdzenie dostępności aktualizacji może przyspieszyć jej oferowanie.
  • 21 października 2022: opublikowano narzędzie do rozwiązywania problemów, które automatycznie pobierze i rozwiąże ten problem na urządzeniach, których dotyczy problem. Gdy problem z zainstalowaną drukarką zostanie rozwiązany, blokada powinna zostać zdjęta, a aktualizacja do Windows 11 w wersji 22H2 powinna być możliwa.
  • 10 listopada 2022: Problem z każdą drukarką, na którą nadal występuje ten problem, powinien teraz zostać automatycznie rozwiązany podczas aktualizacji do Windows 11 w wersji 22H2.

Na dzień dzisiejszy większość wykrytych problemów blokujących aktualizację do Windows 11 2022 Update jest już rozwiązana. Problemy o statusie "Potwierdzony" lub "Badany" dotyczą procesu dołączania do domeny z błędem "0xaac (2732)", niepowodzenia instalacji aktualizacji z błędem 0x800f0922 oraz niedziałania zgodnie z oczekiwaniami pakietów aprowizacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/windows/release-health/status-windows-11-22h2#some-installed-printers-might-only-allow-default-settings

Polecamy również w kategorii Windows 11