Menu kategorii
 • Presenter Coach w PowerPoint dostępny już na wszystkich platformach

  Presenter Coach w PowerPoint dostępny już na wszystkich platformach

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:07
  17.03.2021
  2999 wyświetleń

  Wirtualny trener prezentacji — Presenter Coach — debiutował w przeglądarkowym PowerPoint w 2019 roku. W oparciu o badania akademickie i terenowe Microsoft zintegrował najlepsze praktyki prezentacyjne z wirtualnym coachem, by pomagać ludziom prowadzić efektywniejsze prezentacje. Niestety, do tej pory jedynym obsługiwanym językiem jest angielski, choć Microsoft nadal chce rozszerzyć lokalizację na kolejne języki. W międzyczasie zyskał takie funkcje, jak kontrola monotonii wysokości głosu, udoskonalanie gramatyki, a ostatnio również poprawa mowy ciała i wymowy czy unikanie powtórzeń. Ponadto od dziś Presenter Coach jest dostępny na wszystkich platformach, na których działa PowerPoint.

  Wirtualny coach pozwala wejść w tryb próby i w trakcie naszego przemawiania wyświetla nam wskazówki na ekranie. Dotyczą one m.in. języka inkluzywnego, słów-wypełniaczy czy też zwrotów, które mogą uchodzić za niezręczne w różnych kulturach. Coach da nam również znać, jeśli będziemy czytać ze slajdu, co jest częstym błędem. Na koniec każdej sesji próbnej otrzymamy szczegółowy raport. Trener pomaga nam krytycznie ocenić jakość prezentacji, dając bardzo rzeczowy feedback. Nim jednak przejdziemy do tych konkretnych zagadnień, przytoczmy najnowszy komunikat od Microsoft:

  Uwielbiamy słyszeć feedback od naszych klientów i z radością ogłaszamy, że PowerPoint Presenter Coach jest już dostępny na wszystkie platformy. PowerPoint Presenter Coach został najpierw wprowadzony do PowerPoint w przeglądarce, a studenci i pracownicy używali tej funkcjonalności, aby stać się bardziej pewnymi siebie prezenterami. Teraz możecie używać tej uwielbianej funkcji na wszystkich platformach — w przeglądarce, Windows, Mac, iOS i Androidzie — kiedykolwiek i gdziekolwiek potrzebujecie, w drodze czy w domu.

  Presenter Coach wykorzystuje AI, aby pomagać każdemu — zawodowcom, uczniom, a nawet tym, którzy chcą potrenować przemowę przed weselem albo ukończeniem szkoły. Zwłaszcza w tym środowisku pracy lub nauki hybrydowej umiejętności prezentacji są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, jako że coraz więcej spotkań i prezentacji odbywa się online. Presenter Coach dostarcza użytkownikom feedback dotyczący ich tempa, użycia monotonnej wysokości głosu, użycia słów-wypełniaczy, kiepskiej gramatyki, braki oryginalności, użycia wrażliwych fraz i wiele innych podczas prób ich prezentacji. Na koniec każdej próby użytkownicy Presenter Coach otrzymują Summary Report [raport podsumowujący] z kluczowymi opiniami, które pomagają im stać się jeszcze lepszymi, pewnymi siebie prezenterami.

  — Derek Johnson, Principal PM Manager w PowerPoint AI, Microsoft

  Oprócz ekspansji wirtualnego trenera prezentacji na kolejne platformy Microsoft rozszerza też zakres praktyk, które potrafi on teraz ocenić. Są to trzy nowe umiejętności krytyczne, oddane już do użytku w przeglądarkowym PowerPoint. Dostarczają one cennych wglądów na temat mowy ciała, powtórzeń i wymowy.

  Microsoft przypomina również, że Presenter Coach znajduje się zawsze pod kontrolą użytkownika i nie zapisuje żadnych danych wideo ani dźwiękowych z naszych prób prezentacji. Wasza prywatność jest dla nas najważniejsza i chcemy zapewnić Was, że możecie zaufać Presenter Coachowi, aby ulepszać Wasze umiejętności prezentowania z poszanowaniem Waszej prywatności — dodaje Johnson. Jednocześnie firma nadal chętnie przyjmuje feedback użytkowników wirtualnego trenera, dzięki czemu może skupić się na tych obszarach jego dalszego rozwoju, które są dla nich najistotniejsze.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2021/03/17/improve-your-presenting-skills-with-additional-platforms-and-new-features-for-powerpoint-presenter-coach/

  Polecamy również w kategorii Office 365