Pozostałości po programach

Pozostałości po programach

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
23.08.2006
16438 wyświetleń

Jeżeli usunęliśmy z naszego dysku jakiś program, zdarza się, że aplikacja ta pozostawia w systemie niepotrzebne pliki. Są to często odnośniki do stron producenta, skróty na pulpicie lub inne linki, które sami utworzyliśmy. Wszystkie te elementy dobrze jest kasować czyszcząc w ten sposób Windows XP.

Zacznijmy od przyjrzenia się ikonom na pulpicie. czy znajdują się tam elementy, które prowadzą donikąd? Te pliki możemy skasować, klikając na nie prawym przyciskiem myszy i wybierając z menu pozycję Usuń.

Następnie sprawdźmy czy przypadkiem koło przycisku Start na pasku szybkiego uruchamiania nie znajduje się podobny skrót. Potem musimy przejrzeć samo menu Start. Tam właśnie znajdują się najczęściej odnośniki, które nie pozwalają nam zapomnieć o skasowanej aplikacji. Je również kasujemy wybierając z menu pozycję Usuń.

Kolejnym miejscem jest katalog Program files, w nim aplikacje pozostawiają swoje foldery. Zdarza się, że gry zachowują tam zapisane pliki informujące o stanie gry. Tak zwane pliki save. Jeżeli zamierzamy jeszcze kiedyś ponowić rozgrywkę możemy przenieść te dane do utworzonego katalogu w Moich dokumentach a następnie skasować folder z Program Files również wybierając z menu pozycję Usuń.

Dzięki takim działaniom czyścimy system z niepotrzebnych katalogów i plików. Należy od czasu do czasu wykonywać takie porządki aby nie pogubić się w programach zainstalowanych w systemie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Artykuły o Windows XP