Porządki na pulpicie

Porządki na pulpicie

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
25.08.2006
3 komentarze
9173 wyświetlenia

Wielu z nas na pulpicie przechowuje dużą ilość plików. Uważamy, że mamy lepszy dostęp do nich... Jest to prawda i można trzymać jeden dwa dokumenty, nad którymi aktualnie pracujemy w tym miejscu. Jednak na większa ilość plików miejsce czeka w Moich dokumentach. Na pulpicie powinno być jak najmniej elementów wtedy nie gubimy się w komputerze a także system ładnie wygląda. Dlatego umieszczamy tam najczęściej jedynie skróty do programów. Zdarza się jednak, że miejsce na naszej "tapecie" zajmują odnośniki do aplikacji, których nigdy nie używaliśmy. Usuńmy je.

System Windows XP został wyposażony w narzędzie pomagające nam w tej czynności. Kliknijmy prawym przyciskiem na pulpit i z menu wybierzmy Rozmieść ikony według a następnie Uruchom kreatora oczyszczania pulpitu.

W drugim oknie kreatora wybieramy skróty, które zamierzamy usunąć z pulpitu. Standardowo system sam zaznacza te, które nie były uruchamiane nigdy.

Po zakończeniu tego programu na pulpicie powinniśmy uzyskać trochę miejsca. Może się zdarzyć iż będziemy chcieli również usunąć takie elementy jak Mój komputer, Moje dokumenty... Skasowanie tych skrótów jest proste po prostu klikamy na nie prawym przyciskiem i z menu wybieramy pozycję Usuń. Mało jednak z nas wie jak przywrócić te pozycje. A jest to naprawdę proste. Kliknijmy prawym przyciskiem na pulpit i wybierzmy z menu Właściwości. W nowym oknie kliknijmy zakładkę Pulpit a następnie przycisk Dostosuj pulpit, który znajduje się w dolnej części ww. okna. W sekcji Ikony pulpitu zaznaczając pole przy odpowiedniej pozycji możemy w prosty sposób przywrócić ikony na naszej tapecie.

UWAGA! Większość tych wskazówek nie będzie miała praktycznego znaczenia jeżeli używamy menu Start Windows XP ponieważ wtedy pulpit standardowo jest wyłączony.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Komputerowe porządki

Komentarze

  • Xyber 13:14 26.08.2006

    Niezły sposób, ja zawsze mam wszystko poukładane żeby mieć przejżystość w windowsie.

  • kaczor 10:01 31.08.2006

    To jest troszke nie chaloooo....bo przecie kazdy ma sterowniki i ich nieuzywa jak ktos niepomysli to usunie sterowniki i bedzie lipa wiec radze uwazac co komputer zaznaczyl do usuniecia.....!!POZDRO

  • patryk 10:32 28.08.2007

    A kto sterowniki na pulpicie trzyma ;p LOL jedynie skroty ale to mozna bezpiecznie usunac.

Skomentuj

Autor