Menu kategorii
 • Porządki na pulpicie

  Porządki na pulpicie

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  25.08.2006
  10476 wyświetleń

  Wielu z nas na pulpicie przechowuje dużą ilość plików. Uważamy, że mamy lepszy dostęp do nich... Jest to prawda i można trzymać jeden dwa dokumenty, nad którymi aktualnie pracujemy w tym miejscu. Jednak na większa ilość plików miejsce czeka w Moich dokumentach. Na pulpicie powinno być jak najmniej elementów wtedy nie gubimy się w komputerze a także system ładnie wygląda. Dlatego umieszczamy tam najczęściej jedynie skróty do programów. Zdarza się jednak, że miejsce na naszej "tapecie" zajmują odnośniki do aplikacji, których nigdy nie używaliśmy. Usuńmy je.

  System Windows XP został wyposażony w narzędzie pomagające nam w tej czynności. Kliknijmy prawym przyciskiem na pulpit i z menu wybierzmy Rozmieść ikony według a następnie Uruchom kreatora oczyszczania pulpitu.

  W drugim oknie kreatora wybieramy skróty, które zamierzamy usunąć z pulpitu. Standardowo system sam zaznacza te, które nie były uruchamiane nigdy.

  Po zakończeniu tego programu na pulpicie powinniśmy uzyskać trochę miejsca. Może się zdarzyć iż będziemy chcieli również usunąć takie elementy jak Mój komputer, Moje dokumenty... Skasowanie tych skrótów jest proste po prostu klikamy na nie prawym przyciskiem i z menu wybieramy pozycję Usuń. Mało jednak z nas wie jak przywrócić te pozycje. A jest to naprawdę proste. Kliknijmy prawym przyciskiem na pulpit i wybierzmy z menu Właściwości. W nowym oknie kliknijmy zakładkę Pulpit a następnie przycisk Dostosuj pulpit, który znajduje się w dolnej części ww. okna. W sekcji Ikony pulpitu zaznaczając pole przy odpowiedniej pozycji możemy w prosty sposób przywrócić ikony na naszej tapecie.

  UWAGA! Większość tych wskazówek nie będzie miała praktycznego znaczenia jeżeli używamy menu Start Windows XP ponieważ wtedy pulpit standardowo jest wyłączony.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Komputerowe porządki