Menu kategorii
 • Podsumowanie ostatnich nowości w mobilnej aplikacji Microsoft Teams

  Podsumowanie ostatnich nowości w mobilnej aplikacji Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:10
  06.07.2020
  1084 wyświetlenia

  W tym roku obserwowaliśmy i komentowaliśmy rozwój platformy Teams, który nabrał wyjątkowego tempa z uwagi na bieżącą sytuację, w której wiele osób pozostaje w izolacji. Nowości przypadły też w udziale mobilnej aplikacji Teams na Androida. W tym podsumowaniu przyjrzymy się szybko 7 takim nowościom, które zostały włączone w zeszłym miesiącu.

  Nowa sekcja kontaktów

  Osoby/Kontakty to nowa aplikacja wewnątrz Teams na telefony, która ułatwia łączenie się i współpracę z kolegami z pracy, członkami zespołu, przyjaciółmi i rodziną. W aplikacji możemy organizować kontakty poprzez tworzenie i zarządzanie ich grupami.

  Napisy na żywo

  Microsoft Teams na telefony wyświetla już generowane w czasie rzeczywistym napisy podczas spotkań i połączeń wideo. Funkcjonalność działa w wersji zapoznawczej i dostępna jest tylko w języku angielskim (US).

  Teams

  Podniesienie ręki

  Podczas spotkania możemy zrobić wirtualny gest podniesienia ręki, aby poinformować osoby, że chcemy zabrać głos, bez przeszkadzania w dyskusji.

  Teams

  Transfer do kontaktów

  Podczas przekazania połączenia Teams zasugeruje często używane kontakty, by ułatwić transfer połączenia jednym dotknięciem. Jeśli nie widać kontaktu na liście sugerowanych, można znaleźć go na pasku wyszukiwania.

  Teams

  Bezproblemowe blokowanie/odblokowywanie PC

  Teams w wersjach na PC i telefony ma teraz spójne doświadczenie blokowania/odblokowywania. Aby je skonfigurować, należy połączyć obie aplikacje, logując się w nich na tym samym koncie. Komputer musi mieć włączony Bluetooth, a telefon — znajdować się w jego pobliżu. Na komputerze powinna być uruchomiona 64-bitowa edycja Teams w wersji minimum 1.3.00.15364.

  Teams

  Automatyczne odrzucanie ekranów "Oceń jakość połączenia" i "Połączenie zakończone"

  Dodano opcję automatycznego odrzucania wspomnianych ekranów, aby użytkownik mógł szybciej wrócić do produktywnych działań.

  Interoperacyjność między Teams i Skype

  Od końca czerwca użytkownicy mobilnego Teams mogą wykonywać i odbierać połączenia audio i wideo z konsumenckiej wersji Skype (Skype for Consumer - SFC).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/new-capabilities-on-microsoft-teams-phones-l-june-2020/ba-p/1496457

  Polecamy również w kategorii Teams