Podsumowanie listopadowych zmian w Microsoft 365

Podsumowanie listopadowych zmian w Microsoft 365

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:28
27.11.2019
936 wyświetleń

Zbliża się koniec miesiąca i najwyższa pora na małe podsumowanie zmian, jakie Microsoft wprowadził do Microsoft 365. Zwłaszcza że w październiku Microsoft takiego podsumowania nie udostępnił. Listopadowy zestaw aktualizacji wprowadza kilka zmian obejmujących między innymi OneNote 2016, które Microsoft postanowił jakiś czas temu wskrzesić.

To jest właśnie jedna z tych największych zmian, a wiele z nich zostało ogłoszonych na konferencji Ignite na początku listopada. W związku z tym, że OneNote nigdzie się nie wybiera i nadal będzie rozwijany oraz wspierany, Microsoft już teraz zaczął uzupełniać go o nowe funkcje. Tym sposobem do OneNote 2016 trafił w listopadzie tryb ciemny.

Sticky Notes Outlook

Inną nowością jest to, że użytkownicy, którzy tworzą quizy za pomocą Microsoft Forms, mogą teraz pozwolić respondentom na przesyłanie plików. Microsoft ogłosił także nadchodzącą integrację Outlook.com z Sticky Notes, która pozwoli użytkownikom zobaczyć swoje notatki bezpośrednio w skrzynce odbiorczej.

Pozostałe zmiany, również ogłoszone na Ignite, zainteresują głównie administratorów IT i obejmują między innymi nowe narzędzie Endpoint Manager, które łączy funkcje z Intune i System Center Configuration Manager (ConfigMgr). Microsoft udostępnił również licencje Intune klientom ConfigMgr. Ponadto dostępna jest nowa funkcja Productivity Score, która pozwala organizacjom uzyskać wgląd w to, jak produktywne są jej zespoły i jakie czynniki mogą negatywnie lub pozytywnie wpływać na produktywność.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/november-updates-to-microsoft-365-include-dark-mode-for-onenote-2016-and-more

Polecamy również w kategorii Microsoft 365