Menu kategorii
 • Podpis elektroniczny Adobe głęboko zintegrowany z Teams, Azure i SharePoint

  Podpis elektroniczny Adobe głęboko zintegrowany z Teams, Azure i SharePoint

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:40
  13.11.2019
  1161 wyświetlenie

  Microsoft i Adobe to wieloletni partnerzy, którzy od lat ułatwiają wspólnym klientom pracę ze swoimi produktami — czy to w Teams, czy w innych aplikacjach Office. Przykładowo niedawno dodano bezpośredni dostęp do bibliotek Adobe Creative Cloud w Office 365. Obie firmy wychodzą tymczasem z dużo szerszą ofertą. Dzięki nowej integracji Adobe Sign — preferowane rozwiązanie podpisu elektronicznego w portfolio usług Microsoftu — staje się łatwo dostępny dla użytkowników SharePoint, Dynamics 365, PowerApps i Power Automate, Teams, Azure i Azure AD.

  Adobe Sign jest preferowanym przez Microsoft rozwiązaniem podpisu elektronicznego w Microsoft 365 i Dynamics 365. Ma on ponad 180 milionów aktywnych użytkowników komercyjnych, wliczając w to Hitachi, State of Hawaii czy Iowa State University Foundation. Obie firmy ogłaszają, że Adobe Sign integruje się teraz głęboko z:

  • Microsoft SharePoint: klienci mogą tworzyć i osadzać cyfrowe formularze, które mogą być wypełniane, podpisywane i ponownie używane dowolną ilość razy.
  • Microsoft Dynamics 365: podpisy elektroniczne działają teraz bezproblemowo w Dynamics 365 Sales w dodatkowych językach: niemieckim, francuskim i japońskim.
  • Microsoft PowerApps i Power Automate: pracownicy rządowi różnego szczebla, korzystający z Government Community Cloud, mogą podpisywać przepływy pracy podczas wgrywania nowego pliku do SharePoint, a następnie kierować końcowe dokumenty i tworzyć ścieżkę audytu do OneDrive/SharePoint.
  • Microsoft Teams: współpracownicy mogą wysyłać dokumenty do podpisu za pomocą prostej karty, a dedykowany bot umożliwia zarządzanie, śledzenie i otrzymywanie powiadomień o stanie ważnych dokumentów, takich jak umowa czy kontrakt. Integracja Adobe Sign z Teams jako pierwsza uzyskała certyfikat w ramach programu Microsoft 365 Certification, który zapewnia ochronę prywatności i bezpieczeństwa danych firmowych przed wprowadzeniem aplikacji zewnętrznych w Microsoft 365.
  • Microsoft Azure: wcześniej działający w USA, teraz Adobe Sign staje się również dostępny dla klientów Microsoft Azure w Europie. Pomaga on firmom spełniać unijne dyrektywy dotyczące ochrony danych i prywatności (m.in. RODO). Oznacza to, że wszystkie dane, treści i informacje są przechowywane na terytorium UE.
  • Microsoft Azure Active Directory (Azure AD): klienci korporacyjni mogą teraz włączyć pojedyncze logowanie dla pracowników. Adobe Sign może być wdrożony w mniej niż pół godziny za pośrednictwem konsoli administratora Adobe. Zapewni on pracownikom bezpieczny, bezproblemowy dostęp.

  Partnerzy ogłosili także integracje Adobe Experience Cloud z Dynamics 365, obejmujące m.in. orkiestrację doświadczenia klienta, łączenie danych CRM z kampaniami, account based marketing oraz Adobe Experience Manger na platformie Azure.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://theblog.adobe.com/adobe-and-microsoft-deepen-partnership-to-advance-customer-experience-management-cxm-and-cloud-productivity/

  Polecamy również w kategorii SharePoint