Pliki tymczasowe

Pliki tymczasowe

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
24.01.2008
10 komentarzy
18766 wyświetleń

Naciskamy przycisk Narzędzia i z dostępnych pozycji wskazujemy Opcje internetowe, następnie w obszarze Historia przeglądania klikamy Ustawienia. W polu Sprawdź, czy są nowsze wersje przechowywanych stron: wybieramy jedną z czterech opcji:

 • Za każdym razem, gdy odwiedzam tą stronę
 • Za każdym razem, gdy uruchamiam program Internet Explorer
 • Automatycznie
 • Nigdy

Poniżej konfigurujemy Miejsce na dysku do użycia wpisując odpowiednią wartość, która określa ile megabajtów przestrzeni dyskowej program wykorzysta do przechowywania plików tymczasowych. Jeśli chcemy zmienić lokalizację katalogu plików tymczasowych to naciskamy Przenieś folder i wskazujemy nową lokalizację zatwierdzając kontrolką OK. Klikamy Przeglądaj obiekty, aby otworzyć katalog, gdzie program przechowuje pobrane elementy z witryn internetowych, takie jak kontrolki ActiveX. Natomiast naciskając przycisk Wyświetl pliki otworzymy folder, gdzie gromadzone są wszystkie pliki tymczasowe.

Aby wykasować pliki tymczasowe przechodzimy do Narzędzia\Opcje internetowe\Ogólne. W polu Historia przeglądania naciskamy Usuń. Następnie w obszarze Tymczasowe pliki internetowe klikamy kontrolkę Usuń pliki oraz Tak.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Nowy Internet Explorer

Komentarze

 • hfd 15:26 24.01.2008

  Ten artykuł jest tak jak by dla zacofanych humanistow i nic wiecej. PROSZĘ WAS NIE RÓBCIE TYCH KRÓCIUTKICH POWIESZCHOWNYCH ARTYKUŁECZKÓW

 • Dawid Długosz 16:30 24.01.2008

  Prostota wynik stąd, iż materiał ten jest poradą - nie artykułem. Krótko i na temat ;-)

 • lel 22:36 25.01.2008

  Takie proste porady są bardzo potrzebne, jestem początkującym komputerowcem i dlamnie te porady są bezcenne :)

 • diagran6 08:45 26.01.2008

  Wielu użytkowników traktuje komputer tak jak telewizor czy mikrofalówkę, czyli: włączam i ma działać. Dopiero kiedy zaczyna się sypać, dowiadują się o potrzebach konserwacji. Prowadzę serwis, i z trwogą stwierdzam że większość komputerów trafiających do naprawy od dnia zakupu nie była "doglądana" i nawet nie mają zainstalowanego żadnego antywirusa!!! Klienci mówią że "to mnie nie dotyczy", bo nie serfuję po niebezpiecznych stronach. Artykuł jest jak najbardziej potrzebny. Przecież zaglądają tytaj nie tylko informatycy ze stażem i osiągnięciami, ale i ci którzy stawiają pierwsze kroki, a zależy im by ich PC działał bezawaryjnie.

 • jmietkiewicz 12:02 27.01.2008

  Moim skromnym zdaniem tego typu porady są jak najbardziej potrzebne. Więcej wskazówek i sztuczek na podobne tematy. Chciałbym przeczytać nt. zastosowania kodeków, filtrów konwersji grafiki. Konfiguracji szczegółowych, po otwarciu okna dialogowego ( znaczeń wszystkich poleceń) -> Narzędzia -> Opcje internetowe i inne .

 • Dawid Długosz 21:32 27.01.2008

  Moi drodzy, uspokajam Was trochę. Porady nadal będziemy publikować, gdyż jest tak jak to trafnie zauważyliście - komputer użytkują także mniej zaawansowani użytkownicy i to do nich głównie kierujemy te proste materiały, choć podejrzewam, iż czasami niejeden tzw. "informatyk" znajdzie tutaj coś dla siebie. Oczywiście też odnajdziecie u nas wiele artykułów o większym stopniu zaawansowania - mówiąc krótko, dla każdego coś miłego :)

 • renia 07:33 01.09.2008

  Nareszcie mogę korzystać z prostych, dobrych rad.Dla początkujących jest to bardzo przydatne.Dostałam od dzieci komputer, ale nie za wiele mnie mogły nauczyć,gdyż musiały wyjechać z kraju.Zostałam sama i tak od początku uczę się krok po kroku obsługi.Robię to powoli, ale coraz bardziej efektywnie i takie rady są naprawdę potrzebne.Bardzo dziękuję.

 • <p><span>Dlaczego<br />Windows Media Player nie powtarza zwiastunu czy innego krotkiego klipu<br />w oknie przegladarki firefox oraz wylacza 200% zoom??? mimo iz w samym odtwarzaczu jest taka<br />opcja wlaczona... mowa o pluginie wmp do firefox, jak wiadomo po<br />zainstalowaniu go mozna ogladac klipy ze stron w samym oknie<br />przegladarki bez uruchamiania okna samego odtwarzacza, jednak nie mozna<br />ustawic na stale zoom 200% oraz trybu powtarzania, przeciez to jest<br />chore, i czym tu sie zachwycac caly microsoft jest do bani a ten plugin<br />to tylko w teori ulatwia korzystanie.</span></p>

 • muppeth 14:42 15.10.2008

  PO RADA i po porade a nie długie artykuły ludzie tez wpadają drogi hfd

 • donixs 13:01 17.03.2010

  dobry krótki artykuł - ale ja bym conieco dodał (w drugiej częsci artykułu): - warto tam zaznaczyć elementy które chcemy ażeby były usuwane przy zamykaniu przeglądarki według upodonań ja w sumie zaznaczyłem wszystkie prócz ostatniej opcji: -> "zachowaj dane ulubionych witryn sieci Web" (niby przydatne bo zapamiętuje rozkład itp. stronek które najczęsciej przeglądamy - co to daje pozornie przyśpieszenie otwierania stronek - jednak przy obecnych łączach oraz szybkości komputerów [b]lepiej to zaznaczyć i usuwać niepotrzebne śmieci[/b] - dlaczego większość stronek przez nas używanych typu interia bardzo często są uaktualniane nawet kilka razy dziennie a co za tym idzie dziennie kilkadziesiąt smieci dodatkowo) -> "tymczasowe pliki internetowe" (to na pewno usuwać) -> "pliki cookie" -> "historia" -> "dane formularzy" -> "hasła" -> "dane filtrowania inprivate" (jedynie tego niezaznaczam - bo z tego co pisza - "zapisane dane uzywane przez filtrowanie inprivate w celu wykrywania, ktore witryny sieci web moga automatycznie udostepniac informacje na temat wizyty" - warto ażeby inne stronki niemiały wglądu do tego co oglądam itp. -> wiecej na ten temat [url=http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/InPrivate-frequently-asked-questions]http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/InPrivate-frequently-asked-questions[/url]#  )

Skomentuj

Autor