Płaskie ikony i Cortana, czyli kolejne fakty o Windows 10

Płaskie ikony i Cortana, czyli kolejne fakty o Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:51
02.10.2014
2 komentarze
3764 wyświetlenia

Choć może się to wydawać dziwne, przy okazji kolejnych wycieków informacji o Windows 10 nie mówiło się specjalnie o ikonach. Do tej pory przypominały one bardziej Windows 8. Od czasu wypuszczenia poglądowej wersji systemu mamy już lepszy wgląd w przyszłość designu "Okienek". Wiemy także, że Cortana zyska kilka nowych, interesujących możliwości.

Flat design wciąż pozostaje dominującą wizją interfejsu użytkownika. Nie powinno więc dziwić, że ikony w Windows 10 będą płaskie i minimalistyczne. W oparciu o poniższą próbkę możemy zobaczyć, w jakim kierunku podąża Microsoft. Proste kształty i bardzo ograniczona paleta barw - taki wygląd posiadają ikony w najnowszej wersji "Okienek". Nie wiemy jeszcze, czy poniższy zestaw będzie obligatoryjny dla Windows 10, czy może okaże się jednym z wielu tematów do wyboru. Z dotychczas zebranych danych wynika, że nowe ikony będą pełnić jedynie funkcję estetyczną. Prawdopodobnie nie zyskają one nowych możliwości, jak w przypadku dynamicznych kafelków w Windows i Windows Phone 8/8.1.

Ikony

Cortana nie trafiła ostatecznie do poglądowej wersji Windows 10. Mimo to w ukrytych plikach konfiguracyjnych możemy znaleźć kilka odniesień do jej funkcjonalności. Przykładowo, plik bingconfiguration_en-us zawiera 'wsparcie dla scenariusza' rezerwacji i transportu paczki. Wygląda na to, że Cortana - na wzór aplikacji webowych u niektórych kurierów - pozwoli śledzić stan zamówionych przesyłek. Z pewnością podobnych funkcji przybędzie w przyszłości, jako że Microsoft ulepsza Cortanę średnio dwa razy w miesiącu.

Cortana w Windows 10

Windows 10, jaki dziś znamy, to wciąż bardzo wczesna wersja systemu. Wielu podobnych nowości możemy spodziewać się na przestrzeni nadchodzących miesięcy. Tymczasem bądźcie razem z nami, gdyż niebawem przyjrzymy się Windows 10 jeszcze bliżej!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10s-new-icons-show-a-flat-future-ahead

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Paweł 08:43 07.10.2014

    Te ikony są OK! Te z Visty przyprawiały mnie o palpitacje. Ciekawe, dlaczego ominięto "9"? U nas pechowa to dopiero 13.

  • TOSIEK 20:35 10.02.2015

    najładniejsze były ikonki w Windows XP

Skomentuj

Autor