Menu kategorii
 • Płaskie ikony i Cortana, czyli kolejne fakty o Windows 10

  Płaskie ikony i Cortana, czyli kolejne fakty o Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:51
  02.10.2014
  4906 wyświetleń

  Choć może się to wydawać dziwne, przy okazji kolejnych wycieków informacji o Windows 10 nie mówiło się specjalnie o ikonach. Do tej pory przypominały one bardziej Windows 8. Od czasu wypuszczenia poglądowej wersji systemu mamy już lepszy wgląd w przyszłość designu "Okienek". Wiemy także, że Cortana zyska kilka nowych, interesujących możliwości.

  Flat design wciąż pozostaje dominującą wizją interfejsu użytkownika. Nie powinno więc dziwić, że ikony w Windows 10 będą płaskie i minimalistyczne. W oparciu o poniższą próbkę możemy zobaczyć, w jakim kierunku podąża Microsoft. Proste kształty i bardzo ograniczona paleta barw - taki wygląd posiadają ikony w najnowszej wersji "Okienek". Nie wiemy jeszcze, czy poniższy zestaw będzie obligatoryjny dla Windows 10, czy może okaże się jednym z wielu tematów do wyboru. Z dotychczas zebranych danych wynika, że nowe ikony będą pełnić jedynie funkcję estetyczną. Prawdopodobnie nie zyskają one nowych możliwości, jak w przypadku dynamicznych kafelków w Windows i Windows Phone 8/8.1.

  Ikony

  Cortana nie trafiła ostatecznie do poglądowej wersji Windows 10. Mimo to w ukrytych plikach konfiguracyjnych możemy znaleźć kilka odniesień do jej funkcjonalności. Przykładowo, plik bingconfiguration_en-us zawiera 'wsparcie dla scenariusza' rezerwacji i transportu paczki. Wygląda na to, że Cortana - na wzór aplikacji webowych u niektórych kurierów - pozwoli śledzić stan zamówionych przesyłek. Z pewnością podobnych funkcji przybędzie w przyszłości, jako że Microsoft ulepsza Cortanę średnio dwa razy w miesiącu.

  Cortana w Windows 10

  Windows 10, jaki dziś znamy, to wciąż bardzo wczesna wersja systemu. Wielu podobnych nowości możemy spodziewać się na przestrzeni nadchodzących miesięcy. Tymczasem bądźcie razem z nami, gdyż niebawem przyjrzymy się Windows 10 jeszcze bliżej!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10s-new-icons-show-a-flat-future-ahead

  Polecamy również w kategorii Windows 10