Menu kategorii
 • Pionowy układ menu już dostępny na Office.com

  Pionowy układ menu już dostępny na Office.com

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:45
  02.09.2020
  2435 wyświetleń

  Office.com, czyli centralne doświadczenie Office w przeglądarce, doczekało się kolejnych zmian w designie. Pierwsze zrzuty ekranu nowego układu pojawiły się na początku lipca. Początkowo zmiany nie były widoczne u wszystkich. Po testach A/B przyszedł czas na ogólną dostępność za sprawą aktualizacji po stronie serwera. Sprawdzamy, jak wygląda nowa odsłona portalu.

  Najistotniejsza zmiana dotyczy paska aplikacji. Do niedawna zajmował on centralne miejsce na stronie głównej jako poziomy pasek z dość dużymi ikonami i etykietami. Teraz został w całości przeniesiony do lewej krawędzi ekranu, a jego układ stał się pionowy. Nazwy aplikacji są widoczne dopiero w podpowiedziach po najechaniu kursorem na ikony.

  Office.com

  Wszystkie skróty aplikacji zostały przeniesione, ale dalej są łatwo osiągalne. Oprócz ikon podstawowych aplikacji na pasku znalazły się też dodatkowe przyciski: Strona główna, który przenosi do strony domowej naszego Office, Utwórz (przycisk "+"), z którego wysuwa się menu tworzenia nowego dokumentu w wybranej aplikacji, oraz Wszystkie aplikacje, prowadzący do listy aplikacji Microsoft 365 i innych aplikacji od firmy Microsoft.

  Office.com

  Mimo szerokiej, jak się zdaje, dostępności nowy układ interfejsu nie jest chyba wszędzie widoczny. W testowanej przez nas konfiguracji układ zmienił się po zalogowaniu w przeglądarce Firefox, natomiast po zalogowaniu na tym samym koncie w Edge przywitał nas stary układ.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.office.com/

  Polecamy również w kategorii Office