Pierwsza na świecie aplikacja do planowania multimodalnych podróży od Microsoft, TomTom i Moovit

Pierwsza na świecie aplikacja do planowania multimodalnych podróży od Microsoft, TomTom i Moovit

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:31
12.02.2019
459 wyświetleń

Na początku miesiąca Microsoft ogłosił rozszerzenie współpracy z TomTom, na gruncie którego TomTom stanie się wiodącym dostawcą danych lokalizacyjnych dla Microsoft Azure i Bing Maps, a Azure - jego preferowaną chmurą. Teraz obie firmy we współpracy z Moovit (deweloperem aplikacji transportowej #1 na świecie) tworzą pierwszą na świecie kompleksową aplikację do planowania multimodalnych (wykorzystujących dwa lub więcej rodzajów transportu) podróży.

Aplikacja będzie korzystać z API Transit od Moovit, informacji o ruchu i parkingach od TomTom i technologii Microsoft Azure Maps. Aplikacja okaże się szczególnie przydatna w podróży do zatłoczonych miast, pozwalając znaleźć parkingi i wolne miejsca, ale też i dobrą trasę dojazdową do miasta. Dzięki integracji z Azure Maps deweloperzy mogą integrować te połączenie z własnymi rozwiązaniami IoT i mobilnymi, zorientowanymi na smart city i logistykę.

Azure Maps

Rozwiązanie zaprezentowali prelegenci ze wszystkich trzech firm na rozpoczętej dziś konferencji MOVE w londyńskim ExCel. Wiemy już, że pomoże ono mieszkańcom przedmieść wygodnie dojechać do miasta i znaleźć parking w pobliżu ośrodka tranzytowego. O co więc chodzi z transportem multimodalnym? A o to, ze po zaparkowaniu samochodu możemy kontynuować podróż transportem zbiorowym, pieszo, wypożyczonym autem, skuterem czy rowerem. Wyjątkowość aplikacji polega na tym, że żadna inna z kategorii urban mobility nie oferuje tylu informacji w czasie rzeczywistym (ale też statycznych i statystycznych) dla jednego planu podróży.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-enables-moovit-and-tomtom-to-launch-worlds-first-multi-modal-trip-planner/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure