Pierwsza aktualizacja October 2018 Update w ramach Patch Tuesday

Pierwsza aktualizacja October 2018 Update w ramach Patch Tuesday

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:32
09.10.2018
3 komentarze
1905 wyświetleń

Mamy dziś drugi wtorek miesiąca, zatem czas na Patch Tuesday. Tradycyjnie aktualizacje zbiorcze powinny otrzymać wszystkie wspierane wersje Windows 7, Windows 8.1, Windows Server oraz Windows 10. Jako pierwszy uaktualnienie otrzymuje dziś Windows 10 w wersji 1809. Jest to pierwsza aktualizacja zbiorcza dla October 2018 Update, odkąd stał się on wersją publiczną (nawet mimo tego, że jego dystrybucja została tymczasowo wstrzymana). Sprawdźmy, co się zmieniło.

October 2018 Update: zmiany w aktualizacji KB4464330 (17763.55) dla PC

 • Rozwiązano problem, związany z wygaśnięciem zasad grupy, gdzie nieprawidłowe obliczenia czasowe mogły doprowadzić do przedwczesnego usunięcia profili na urządzeniach z włączoną zasadą, nakazującą usuwać profile użytkownika, starsze niż określona liczba dni;
 • Aktualizacje zabezpieczeń dla: Windows Kernel (jądra Windows), Microsoft Graphics Component, Microsoft Scripting Engine, Internet Explorer, Windows Storage and Filesystems, Windows Linux (WSL), Windows Wireless Networking, Windows MSXML, Microsoft JET Database Engine, Windows Peripherals, Microsoft Edge i Windows Media Player.

Ważną wiadomością jest również to, że począwszy od wersji October 2018 Update, Windows 10 nie jest już wyposażony w podstawowe sterowniki drukarek. Jeśli mieliśmy wcześniej zainstalowaną drukarkę, nic się nie zmienia. Jeśli jednak instalujemy ją dopiero teraz, sterowniki zainstalują się automatycznie tylko wtedy, gdy PC lub serwer wydruku ma dostęp do Windows Update.

Tymczasem czekamy na kolejne aktualizacje w ramach październikowego Patch Tuesday.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://support.microsoft.com/en-us/help/4464330/windows-10-update-kb4464330

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • jaj 00:27 10.10.2018

  @tyt potrafisz pisać po polsku? ktoś wie, o co chodzi?

 • rataj 04:28 10.10.2018

  aktualizacja dla tych co się pospieszyli

 • tyt 18:22 10.10.2018

  od pobrania RS4 ZAPRZESTAŁEM być aktywny Windows Insider… a teraz zaprzestanę pobierania nowej aktualizacji DOPÓKI nie minie miesiąc a najpewniej rok... aby nie być idiot co na jaki bubel dał się nabrać !!! po polsku Microsoft dał poprawkę 55 com se pobrałem i nadal nie działa mi Windows Update... nie można pobrać aktualizacji Windows Defender i do sklepu też nie można chyba zajść... nie mam tłumaczenia w Edge Microsoft Translator gdzieś mi znikł w ogóle i w ogóle to śmiechotki raczej jeszcze bardziej popychają mnie w gooogle Chrome a mam dwa czynne komputery i tylko PC pobrałem RS5 i za każdą wpadką będzieta mnie musiały a zwłaszcza gdybym musiał pobierać nowe iso to już mnie kosztuje prawdziwe pieniądze i ja se to zapamiętam... oczywiście iż my cielaki nic innego nie mamy tylko transfery czyli sztuczny ruch w internecie generujemy a Microsoft ponoć z tym walczył jako minimum kliknięć i minimum ruchu sieciowego wobec tego mam prawo dopytać czy se Wy jajca se robita - to powiedzta to wprost...

Skomentuj

Autor