Patch Tuesday z kłopotliwą łatką KB3001652

Patch Tuesday z kłopotliwą łatką KB3001652

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:13
11.02.2015
0 komentarzy
2428 wyświetleń

Wczorajszy dzień przyniósł tradycyjną dla Patch Tuesday serię poprawek i aktualizacji. Nie po raz pierwszy część z nich okazała się problematyczna. Tak stało się z łatką KB3001652, dedykowaną narzędziom programistycznym Visual Studio 2010.

Pod nazwą KB3001652 kryje się "Pakiet zbiorczy aktualizacji dla programu Visual Studio 2010 Tools dla pakietu Office Runtime". Jest on odpowiedzialny za poprawki następujących błędów:

  • Wyłączający się przedwcześnie interfejs użytkownika WPF.
  • Wolne zamykanie Office dla programu Visual Studio Tools for Office z dodatkami, korzystającymi z WPF na urządzeniach z ekranem dotykowym.
  • Komunikat "Nieznany wydawca" wyświetlany obok dodatków, podpisanych przy użyciu certyfikatów SHA256.

Patch Tuesday

Dlaczego łatka jest tak kłopotliwa? Sam już proces jej instalacji mógł stanąć w miejscu, a w gorszych przypadkach doprowadzało to do całkowitego paraliżu sytemu. Tym razem obyło się bez wyświetlenia "niebieskiego ekranu śmierci" (BSOD), jednak w przypadku zawieszenia się systemu jedynym wyjściem jest twardy reset komputera. Wielu użytkowników o swoich problemach pisało na Twitterze. Wygląda na to, że Microsoft szybko dostrzegł błąd i zdjął aktualizację z serwerów, uniemożliwiając jej pobranie z Windows Update.

Nie jest to pierwszy feralny Patch Tuesday w historii Microsoftu. Ubiegłoroczny (sierpniowy) "August Update" został z powodu krytycznych błędów zdjęty z serwerów i po otrzymaniu poprawek ponownie udostępniony. Tym razem aktualizacja nie zaburzy wprawdzie stabilności systemu, niemniej jednak nawet jednorazowe zawieszenie go nie jest czymś, czego chcielibyśmy doświadczyć podczas instalacji zestawu łatek.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsofts-patch-kb3001652-is-causing-pcs-to-lockup

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor