Menu kategorii
 • Outlook.com od teraz jest aplikacją PWA. Możesz ją zainstalować z poziomu przeglądarki

  Outlook.com od teraz jest aplikacją PWA. Możesz ją zainstalować z poziomu przeglądarki

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  08:44
  28.11.2019
  3248 wyświetleń

  Microsoft zasadniczo się poddał w walce o aplikacje UWP i postanowił zwrócić się w kierunku lepiej rokującego i po prostu bardziej popularnego standardu PWA. Niesie to ze sobą wiele korzyści poczynając od tego, że odpowiednio zaprojektowana strona PWA jest tak naprawdę aplikacją, którą można swobodnie zainstalować na komputerze. Najnowszym przykładem takiej webowej aplikacji jest Outlook.com, który właśnie stał się PWA.

  Outlook.com PWA

  Aplikacje PWA to tak właściwie takie strony internetowe 2.0, które mogą działać w trybie offline i obsługują powiadomienia. Outlook.com w wersji PWA to zwiastun tego, że w przyszłości możemy doczekać się pozostałych aplikacji Office w tej wersji. Jeśli używacie przeglądarki Chromium, takiej jak Chrome, Brave czy nowego Microsoft Edge w wersji testowej, to obsługa Outlook.com jest tam już teraz dostępna. Można po prostu „zainstalować” Outlook.com z paska adresu i będzie on traktowany jak natywna aplikacja w systemie Windows lub macOS.

  Wcześniej część użytkowników poczty Microsoftu zauważyła nowy komunikat, świadczący o kolejnym ciekawym eksperymencie Microsoftu, a mianowicie o integracji z pocztą Gmail, Kalendarzem Google i Dyskiem Google. Taka integracja zapewni dostęp do danych z tych usług bezpośrednio w aplikacji Outlook.com.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/outlook-com-is-becoming-a-pwa/

  Polecamy również w kategorii Outlook