Outlook z nowym widokiem kalendarza!

Outlook z nowym widokiem kalendarza!

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
12:27
21.07.2021
2340 wyświetleń

Na początku zeszłego roku Microsoft zapowiedział, że pracuje nad nowym narzędziem przeglądarkowym pod kodową nazwą Project Moca. Okazało się, że Moca będzie nowym modułem w przeglądarkowym Outlooku o nazwie Outlook Spaces. Narzędzie to miało służyć lepszej organizacji swoich projektów. W oparciu o tablice mogliśmy dowolnie tworzyć zawartość, która ułatwiałaby nam śledzenie terminów, spotkań, wiadomości, zadań, czy nawet plików i maili. Mówiąc prościej, Outlook Spaces miał zapewniać nam miejsce, w którym moglibyśmy uporządkować ważne rzeczy dla swojego projektu.

Tablica w Kalendarzu Outlook

Dziś już wiemy, że gigant z Redmond częściowo porzucił Outlook Spaces jako osobny moduł i jego funkcjonalność przeniósł do kalendarza. Tworząc w nim nowy widok o nazwie Tablica. Tablica jest zbiorczym widokiem w module kalendarza, który zestawia nam zarówno podgląd na terminy i spotkania, zadania do wykonania, jak i notatki i inne elemeny. Każda nowa tablica może być inna. Microsoft oddaje w nasze ręce pełną swobodę. Każdy obiekt możemy z łatwością przesuwać, zmieniać jego rozmiar, a w niektórych także kolor tła. Do tablicy dodać możemy poza widokiem kalendarza, listy zadań i notatek, także widżet pogodowy, linki, pliki, lokalizacje, kontakty, zegar z ustawioną godziną w konkretnej lokalizacji, a także kolekcje, czyli kontenery, w którym możemy umieścić wcześniej wymienione obiekty.

Tablica w Kalendarzu Outlook

Kalendarz w Outlooku pozwala tworzyć wiele osobnych tablic, a dla wygody obsługi możemy zablokować widok tak, aby żadne elementy przypadkiem nam się nie przesunęły. Microsoft informuje, że Tablica w Outlook stanie się dostępna dla użytkowników pod koniec lipca. Część osób powinna już dziś mieć dostęp do nowego modułu kalendarza. Oczywiście Tablica zagości zarówno w aplikacji przeglądarkowej Outlook w subskrypcjach biznesowych, jak i wersji darmowej Outlook.com. Dajcie znać w komentarzu, czy w Waszych kalendarzach zagościła już nowa Tablica.

Tablica w Kalendarzu Outlook


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/outlooks-new-calendar-board-view-formerly-project-moca-brings-calendars-tasks-and-notes-in-one-place

Polecamy również w kategorii Office 365